« Svibanj 2024 »

RAZREDNA STRANICA 5.C
Naši dojmovi o filmu "Čudo"
Autor: Sanja Sabljak, 30. 11. 2017.

29. 11. 2017. u bjelovarskom Kulturnom i multimedijskom centru zajedno s našim kolegama iz 3., 4. i 5. razreda gledali smo američki igrani film "Čudo". Film govori o dječaku koji je rođen s teškim oštećenjima glave pa i nakon 24 operacije ima izrazito ružno lice. Dječak se zbog toga školovao kod kuće, a sada kreće u 5. razred. Kako je poživio svoju prvu godinu u školi, kako je bilo njegovoj obitelji i njemu, kako se snašao među djecom koja nisu baš uvijek bila prijateljski raspoložena, kako je ipak pronašao prijatelje i pokazao svima da je važnije kakva je netko osoba od onoga kako izgleda, gledali smo u ovom filmu.

Film je mnoge naveo i na plač, a potakao nas je na mnoga razmišljanja. U školi smo razgovarali o postupcima likova i uspoređivali ih sa sobom, promatrali smo odnose u Auggijevoj obitelji i razmišljali o svojim obiteljima, gledali smo kako se prijateljstva razvijaju, gube pa opet uspostavljaju i razgovarali o našim prijateljstvima.

Svi smo bili oduševljani filmom i vrlo zadovoljni što smo ga išli gledati. Preporučamo ga i djeci i odraslima.

Evo i naših dojmova:

„ Film mi se jako svidio jer su se svi na kraju sprijateljili s Auggiem, a bilo mi je tužno kad je uginuo njihov pas Daisy.“

Meni je film bio baš dobar, ali bilo je tužno gledati kad su se svi izrugivali Auggiju. Svidjelo mi se što se on suprotstavio sedmašima.“ (Sebastian Jozić)

„Bilo mi je jako zanimljivo, a i tužno gledati ovaj film jer je taj dječak imao dobro srce. Bio je jako pažljiv, pošten i jako pametan. Svidjelo mi se što se ne tuče, a kad je jako tužan njegova ga mama utješi. Jako voli svoju sestru, njenu prijateljicu Amandu i dečka Justina.“ (Matko Čipčić)

„ Meni se svidjelo kad su izbacili iz škole onog dečka koji ga je zlostavljao.“ (Mata Jozić)

„Meni je film bio dobar. Imao je puno sretnih, smiješnih i zabrinutih trenutaka. Jako me zanimalo što će dalje biti dok sam ga gledao. Bio sam iznenađen likovima jer je svaki drugačiji od drugoga. Sada znam kako se osjeća onaj tko je nelijep. Naučio sam jako puno stvari o tome kako biti dobar. Ovo je jako osjećajan film i mislim da će ga voljeti svi koji će ga gledati.“ (Nino Novaković)

„Svidjelo mi se u filmu što su svi postali prijatelji s dječakom i počeli su ga cijeniti. Nije mi se svidjela tučnjava. Film poučava da se ne smijemo rugati drugima. Razmišljao sam o dječaku Auggiju, je li i u stvarnosti takav.“ (Adriano Pravica)

„Film mi se jako svidio jer taj dječak nikada nije odustao. Bilo je i puno tužnih scena, poput one kad je uginuo pas ili kad je Auggie pitao svoju mamu zašto mora biti tako ružan. Jako sam se rastužila gledajući film, puno sam plakala. No, naposljetku, nakon puno suza, bila sam sretna jer su svi prihvatili Auggija. I tad je kod mene bilo suza, ali ovaj puta radosnica.“ (Matea Sušilović)

„Film mi se svidio jer su na kraju prihvatili Auggija onakvog kakav je. Nije mi bilo drago gledati kad su ga zadirkivali jer je drugačiji od drugih.“ (Danijela Vukašinović)

„Film mi se svidio zato što je Auggie bio jako dobar i duhovit dječak. Svidjela mi se i pouka da nikada ne gledamo čovjeka izvana, nego da probamo izvući ono što ima u sebi – njegovu dobrotu.“ (Kristina Hrastić)

„Film mi se jako svidio jer je Auggie skinuo masku i krenuo u školu.“

„Meni se film jako svidio jer je poučan. Auggie je osjećajan, dobar, drag, ljubazan. Svidjelo mi se što je brzo stekao prijatelje. Ja mislim da je njegova pouka bila da izgled nije toliko važan, koliko i čovjek po svojim osjećajima i dobroti.“ Iva Fusić

„Film mi je bio jako zabavan. Smiješne su mi bili ove scene: porođaj na početku filma i kada je Auggijev tata rekao da se boji svoje žene.“ (Marko Mikačević)

„Meni se film svidio jer je bio zanimljiv i duhovit. Nije mi se svidjelo kad je pas uginuo, taj dio je bio jako tužan. Svidio mi se cijeli film.  Razmišljala sam kako bi meni bilo da sam na Augustovom mjestu.“ (Naomi Marušić)

„Film je bio jako tužan, a i veseo. Tužno je što je to rađeno po stvarnim događajima, jer zbilja postoje dječaci i djevojčice s takvim licem. Skoro sam počeo plakati, ali sam izdržao.“ (Patrik Šopar)