« Svibanj 2024 »

RAZREDNA STRANICA 5.C
Naomi Marušić na prvoj sjednici Dječjeg gradskog vijeća
Autor: Sanja Sabljak, 20. 11. 2017.

Na Međunarodni dan djeteta, 20. studenog ove godine u zgradi Gradske uprave održana je prva sjednica Dječjeg gradskog vijeća na kojoj je bila i naša Naomi Marušić. Naime, Naomi je na školskim izborima za Dječje gradsko vijeće izabrana za predstavnicu učenika 5. razreda. Bila je to prilika za sve nas još jednom uživo vidjeti kako funkcioniraju demokratski izbori, a Naomi je osjetila i radosti i teret kadidature učeničkog predstavnika.

Kada je na dan izbora shvatila da je pobjednica među kandidatima 5. razreda, Naomi je zahvalila svima koji su joj pomogli da ostvari ovaj uspjeh. Poticaj za prijavu dala joj je pedagoginja Zdenka Brebrić, pomoć pri osmišljavanju izbornog programa razrednica Sanja Sabljak, a u izradi promotivnih letaka uz razrednicu je pomogla i školska tajnica Ivana Popilovski. Čitavim je postupkom izbora ravnala učiteljica Mirjana Matenda, koja je svima nastojala biti poticaj i pomoć pa je Naomi i njoj zahvalila. Naravno, najzahvalnija je bila biračima koji sada očekuju da će ostvariti barem nešto iz svog izbornog programa. Za to će imati čitave dvije godine.

Draga Naomi, jako smo ponosni na tvoj uspjeh! Sretno! Neka se čuje i dječji glas!