preskoči na sadržaj

I. osnovna škola Bjelovar

Login
Korisni linkovi
Lista linkova je prazna

e-Dnevnik za nastavnike

    e-Dnevnik za učenike

 

 


 

eTwinning i Erasmus+

 

Tražilica
Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

Oglasna ploča

POVEZNICE NA WEB STRANICE:

 

 

 

KUTAK PSIHOLOGINJE

stručna suradnica psihologinja

MIRELA ILEKOVIĆ, univ.spec.psih.sav.

 

RADNO VRIJEME

(neposredni rad sa učenicima, učiteljima i roditeljima te ostali stručni poslovi u školi)

PONEDJELJAK 8-14h
UTORAK 8-14h
SRIJEDA 12-18h
ČETVRTAK 8-14h
PETAK 8-14h
 

tel: 043/ 221-598

e- mail:  mirela.ilekovic@skole.hr

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako trebaš pomoć, odlazak psihologu je dobra i ispravna odluka.

Ljudi su sposobni riješiti svoje probleme, ali im je ponekad potrebna stručna pomoć kako bi u tome bili uspješniji. Psiholog radi s normalnim ljudima koji imaju uobičajene životne probleme. Učenici ne idu kod školskog psihologa po kazni ( zato što su se neprimjereno ponašali), nego zato da im psiholog pomogne da poboljšaju komunikaciju i odnose s drugima i/ili uspjeh u učenju.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KAKO ZNAM DA TREBAM POMOĆ ŠKOLSKOG PSIHOLOGA?

Školskom psihologu se obraćaš kada želiš razgovarati o nečemu ili trebaš pomoć oko neke situacije u školi ili izvan nje. Odlazak psihologu je kao odlazak učitelju kada ne razumiješ neki zadatak ili majstoru kada ne uspijevaš sam/a popraviti bicikl. Često te psihologu može netko uputiti (učitelj ili roditelj) ili te pak psihologinja u školi može sama pozvati. Ni u tome nema ničeg lošeg - možda ti treba poticaj pa ćeš se kasnije i samostalno obraćati za pomoć ili savjet.   

Čak i ako prolaziš neku životnu fazu koja i većini tvojih vršnjaka donosi stres i čudna raspoloženja (npr. pubertet, promjena sredine...) nema razloga da ne podijeliš svoja iskustva sa školskom psihologinjom. Možda ti se dogodila neka druga životna promjena, npr. rastava roditelja, smrt bliske osobe, prekid prijateljstva ili ljubavne veze...Ponekad osjećaš da se povlačiš u sebe i teško dijeliš osjećaje s drugima, osjećaš se bespomoćno, imaš loše mišljenje o sebi, preplašen/a si i zabrinut/a....možda imaš glavobolje, bolove u trbuhu, probleme sa spavanjem...Sve su to situacije u kojima možeš zatražiti savjetovanje psihologa. Psiholog ti može pomoći u prepoznavanju onih misli, osjećaja i ponašanja koja ti stvaraju poteškoće. Zajedno s tobom traži i pronalazi načine da savladaš prepreke i ostvariš svoje ciljeve.

Ako se u tvom životu sve odvija dobro, ali bi ipak želio/la još malo raditi na osobnom razvoju, školska psihologinja ti može pomoći u prepoznavanju i usmjeravanju tvojih snaga i potencijala.

Ako misliš da je nekom učeniku iz tvog ili nekog drugog razreda potrebna podrška ili pomoć,  ohrabri ga da je potraži i slobodno dođi s njim. 

Psihologinja je svim učenicima dostupna i putem aplikacije Teams. Slobodno se javi za savjet ili dogovor!

Priloženi dokumenti:
Opis poslova skolskog psihologa.docx

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
21. ožujka – Dan darovitih učenika
Autor: Martina Supančić, 21. 3. 2023.

Europski dan talentiranih i darovitih prvi puta je proglašen 2011. godine, a u hrvatskim školama se od 2013. na prvi dan proljeća, 21. ožujka obilježava Dan darovitih učenika. Postoje učenici čije sposobnosti nadilaze zahtjeve postojećih redovitih školskih programa. Takvi učenici mogu više ako im omogućimo uvjete u kojima se njihovi iznimni potencijali mogu uspješno razvijati.
Darovitima se smatraju učenici koji imaju visoko razvijene sposobnosti, kreativni su i ustrajni u onome što rade dok se talentiranima smatraju oni koji postižu visoka postignuća u specifičnim aktivnostima. Uvođenjem posebnog Dana darovitih učenika želi se ukazati na važnost prepoznavanja takvih učenika te osmišljavanja posebnih programa za rad s njima.
Obogaćeni program za darovite učenike naše škole provodi se kroz satove dodatne nastave te brojne izvannastavne i izvanškolske aktivnosti u koje se učenici uključuju prema vlastitim interesima i sposobnostima. Najuspješniji se sa svojim učiteljima-mentorima pripremaju za natjecanja na kojima često ostvaruju vrhunske rezultate.
Školski obogaćeni program za darovite učenike razredne nastave „Malci radoznalci“ provodi se sa identificiranim potencijalno darovitim učenicima 3. i 4. razreda. Dvije skupine od 10 učenika svake druge srijede u poslijepodnevnim satima dolaze na tematske radionice u školu koje vodi psihologinja i učitelji različitih predmetnih područja. Na taj način su ovi učenici uključeni u raznovrsne aktivnosti kroz koje mogu prepoznavati i razvijati svoje interese i potencijale.
Povodom obilježavanja Dana darovitosti u našoj školi psihologinja Mirela Ileković i knjižničarka Danica Popilovski Topalović izradile su panoe o darovitim učenicima s prikazom aktivnosti organiziranih u sklopu ovog školskog obogaćenog programa. Školska psihologinja je također održala roditeljski sastanak sa roditeljima darovitih učenika razredne nastave.
Svim darovitim, talentiranim i motiviranim učenicima, njihovim roditeljima i svim učiteljima koji im pružaju podršku
čestitamo Dan darovitih učenika!
 
Psihologinja Mirela Ileković





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju