« Svibanj 2024 »

Autor: Danica Barišić, 10. 12. 2017.

Od ove školske godine učenici PŠ Ciglena mogu se uključiti u novu izvannastavnu aktivnost eTwinning - platformu za odgojno-obrazovne djelatnike koji rade u školama europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu surađivati, komunicirati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom obrazovne zajednice u Europi. Učenici  kroz eTwinning uče o sigurnosti na Internetu, radu s različitim web 2.0 alatima te snalaženju i komuniciranju putem TwinSpacea na engleskom jeziku.

Učenici sedmih razreda sa svojom učiteljicom glazbene kulture Danicom Barišić, prof. uključili su se u dva međunarodna projekta - It's time for folklore! i Fitting in the same European puzzle. Kroz ove projekte učenici surađuju sa projektnim partnerima iz Italije, Grčke, Turske, Poljske, Rumunjske, Makedonije i Portugala.

Do sada su učenici svojim vršnjacima u različitim zemljama predstavili sebe, svoj razred i školu. Trenutno intenzivno rade na projektnom zadatku gdje trebaju svoju zemlju predstaviti svojim vršnjacima, ali i saznati informacije o drugim zemljama kako bi na temelju tih informacija napravili prezentaciju. Do kraja polugodišta također će razmjenjivati božićne i novogodišnje želje na materinjem i engleskom jeziku.