preskoči na sadržaj

I. osnovna škola Bjelovar

Login
Korisni linkovi
Lista linkova je prazna

e-Dnevnik za nastavnike

    e-Dnevnik za učenike

 

 


 

eTwinning i Erasmus+

 

Tražilica
Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

Oglasna ploča

POVEZNICE NA WEB STRANICE:

 

 

 

 

eTwinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus+ namijenjena međunarodnoj suradnji i usavršavanju odgojno-obrazovnih djelatnika od predškolskog obrazovanja do srednje škole. Ona služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola kroz različite oblike usavršavanja te rad na zajedničkim virtualnim projektima.

 

Od 2022. godine eTwinningova zajednica djeluje unutar Europske platforme za školsko obrazovanje (eng. European School Education Platform, u daljnjem tekstu: Platforma).

 

Europska platforma za školsko obrazovanje, koja je pokrenuta 2022., okupljalište je cjelokupnog školskog osoblja (od ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja do osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovanja, uključujući početno strukovno obrazovanje i osposobljavanje), istraživača, donositelja politika i ostalih dionika u području školskog obrazovanja. Riječ je o jedinstvenoj platformi koja objedinjava prijašnje platforme i usluge eTwinninga, School Education Gatewaya i Teacher Academyja. Od 2022. godine eTwinningova zajednica smještena je unutar Platforme. Taj je dio dostupan samo odgojno-obrazovnim djelatnicima koje su potvrdile nacionalne organizacije za potporu. eTwinning je od svojeg pokretanja 2005. narastao od lokalne inicijative u aktivnu školsku zajednicu koja uključuje više od 1 053 000 školskih zaposlenika koji rade u više od 233 000 škola u više od 40 država. eTwinning pruža sigurnu digitalnu platformu na kojoj učitelji mogu sudjelovati u raznim aktivnostima, od oblikovanja i provedbe europskih suradničkih projekata do umrežavanja, te od sudjelovanja u virtualnim skupinama do stručnog usavršavanja i uzajamnog učenja. S pomoću svoje platforme, koja je dostupna na više od 30 jezika, eTwinning učiteljima pruža niz resursa i prilika za učenje. Ti su resursi usmjereni na teme poput koristi sudjelovanja u eTwinningu, vještina 21. stoljeća, upotrebe IKT-a u obrazovanju i projektnih kompleta za inspiraciju i vodstvo. Platforma i eTwinningova zajednica financiraju se iz europskog programa Erasmus+ za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport. Riječ je o inicijativama Glavne uprave za obrazovanje, mlade, sport i kulturu Europske komisije. Platformom upravljaju European Schoolnet (koji pruža koordinaciju, sadržaj i usluge) i Tremend Software Consulting SRL (koji pruža tehničku infrastrukturu) na temelju ugovora o uslugama s Europskom izvršnom agencijom za obrazovanje i kulturu (EACEA). eTwinningova zajednica postoji i zahvaljujući potpori nacionalnih organizacija za potporu koje se financiraju iz programa Erasmus+ na temelju sporazuma o dodjeli bespovratnih sredstava sklopljenih s Europskom izvršnom agencijom za obrazovanje i kulturu te podupirućih partnera.

 

Vijesti i novosti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
eTwinneri u posjetu radiju
Autor: Danica Barišić, 9. 2. 2022.

Glazbeni izumi jedna je od projektnih tema u projektu Glazbeni vremeplov. Projektni partneri istraživat će o radiju, gramofonu, walkmenu, mikrofonu i sl., a eTwinning grupa naše škole ima za zadatak istražiti o radiju. Za taj zadatak učenici rade i na nastavi predmeta Tehničke i Glazbene kulture. Kako bi učenici što više saznali i naučili o radiju kao tehničkoj tvorevini, ali i mediju, sa svojim učiteljicama Tatjanom Kos i Danicom Barišić posjetili su jedan radio u gradu Bjelovaru.

 

Uoči 13. veljače, datuma kojeg je UNESCO proglasio kao Svjetski dana radija, učenici eTwinneri posjetili su Alfa radio. Srdačno nas je dočekala urednica programa Slavica Trgovac Martan koja nas je provela kroz sve prostorije radija te upoznala sa zaposlenicima koji su učenicima predstavili svoje zanimanje i način rada. Cilj Svjetskog dana radija je podizanje svijesti u javnosti o vrijednost radija, poboljšanju međunarodne suradnje te osiguranja pristupa informacijama putem radija.

 

Kako izgleda posao radijskog novinara učenici su iskusili i praktično jer su tijekom posjeta s novinarkom Doris imali intervju za radio emisiju. 

Ameli, 7. b: “Novinarka nas je pitala što bi poručili našim roditeljima da bi trebali više raditi, što mislimo o maškarama i što je najbolje raditi za vikend.”

Pavao, 7. a: “Pitali su nas što je dobar start za ponedjeljak, treniramo li neki sport te kako provodimo praznike.”

Iva, 7. d: “Novinarki sam ispričala kako s prijateljima i obitelji provodim praznike te koji su moji interesi u slobodno vrijeme.”

Lara, 7. d: “Novinarki sam ispričala čime sam se sve bavila od svoje četvrte godine, te što me veseli i usrećuje.”

 

Što su sve naši učenici ispričali novinarki možete poslušati na 100,1 MHz u četvrtak tijekom prijepodneva te u emisiji Alfa generacija u ponedjeljak od 19 sati.

 

Učenici su posjetili i uredništvo portala Klikni.hr te od glavnog urednika Željka Brkića na licu mjesta vidjeti kako se piše i objavljuje vijest.

Posjet radiju učenicima je bilo novo i uzbudljivo iskustvo zbog kojeg su iskreno iskazali veliko zadovoljstvo. Dogovorena je daljnja suradnja učenika i učiteljica sa Alfa radiom kojem i ovim putem zahvaljujemo na ugodnom druženju.

 

Dojmovi učenika:

Marina, 7. b: “Ljudi u studiju su bili jako simpatični, jako zanimljivi i dobri prema nama. Stvarno su nam lijepo dočarali taj posao na način da su nas zainteresirali za rad na radiju.”

Veronika, 7. a: “Najviše mi se svidio studio u kojem idu uživo u eter. Imala sam osjećaj kao da sam u NASA-i.”

Pavao, 7. a: “Volio bih raditi kao radijski voditelj.”

 

 

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju