« Svibanj 2024 »

Vijesti i novosti
eTwinneri u posjetu radiju
Autor: Danica Barišić, 9. 2. 2022.

Glazbeni izumi jedna je od projektnih tema u projektu Glazbeni vremeplov. Projektni partneri istraživat će o radiju, gramofonu, walkmenu, mikrofonu i sl., a eTwinning grupa naše škole ima za zadatak istražiti o radiju. Za taj zadatak učenici rade i na nastavi predmeta Tehničke i Glazbene kulture. Kako bi učenici što više saznali i naučili o radiju kao tehničkoj tvorevini, ali i mediju, sa svojim učiteljicama Tatjanom Kos i Danicom Barišić posjetili su jedan radio u gradu Bjelovaru.

Uoči 13. veljače, datuma kojeg je UNESCO proglasio kao Svjetski dana radija, učenici eTwinneri posjetili su Alfa radio. Srdačno nas je dočekala urednica programa Slavica Trgovac Martan koja nas je provela kroz sve prostorije radija te upoznala sa zaposlenicima koji su učenicima predstavili svoje zanimanje i način rada. Cilj Svjetskog dana radija je podizanje svijesti u javnosti o vrijednost radija, poboljšanju međunarodne suradnje te osiguranja pristupa informacijama putem radija.

Kako izgleda posao radijskog novinara učenici su iskusili i praktično jer su tijekom posjeta s novinarkom Doris imali intervju za radio emisiju.

Ameli, 7. b: “Novinarka nas je pitala što bi poručili našim roditeljima da bi trebali više raditi, što mislimo o maškarama i što je najbolje raditi za vikend.”

Pavao, 7. a: “Pitali su nas što je dobar start za ponedjeljak, treniramo li neki sport te kako provodimo praznike.”

Iva, 7. d: “Novinarki sam ispričala kako s prijateljima i obitelji provodim praznike te koji su moji interesi u slobodno vrijeme.”

Lara, 7. d: “Novinarki sam ispričala čime sam se sve bavila od svoje četvrte godine, te što me veseli i usrećuje.”

Što su sve naši učenici ispričali novinarki možete poslušati na 100,1 MHz u četvrtak tijekom prijepodneva te u emisiji Alfa generacija u ponedjeljak od 19 sati.

Učenici su posjetili i uredništvo portala Klikni.hr te od glavnog urednika Željka Brkića na licu mjesta vidjeti kako se piše i objavljuje vijest.

Posjet radiju učenicima je bilo novo i uzbudljivo iskustvo zbog kojeg su iskreno iskazali veliko zadovoljstvo. Dogovorena je daljnja suradnja učenika i učiteljica sa Alfa radiom kojem i ovim putem zahvaljujemo na ugodnom druženju.

Dojmovi učenika:

Marina, 7. b: “Ljudi u studiju su bili jako simpatični, jako zanimljivi i dobri prema nama. Stvarno su nam lijepo dočarali taj posao na način da su nas zainteresirali za rad na radiju.”

Veronika, 7. a: “Najviše mi se svidio studio u kojem idu uživo u eter. Imala sam osjećaj kao da sam u NASA-i.”

Pavao, 7. a: “Volio bih raditi kao radijski voditelj.”