« Svibanj 2024 »

Kviz "Sve naše lektire"
Autor: Tatjana Landsman, 22. 4. 2013.

Međunarodni dan dječje knjige, Dan hrvatske knjige i Svjetski dan knjige obilježili smo kvizom u poznavanju građe osnovnoškolske lektire za učenike 8. razreda.

Povodom Međunarodnog dana dječje knjige, Dana hrvatske knjige i Svjetskog dana knjige, školska knjižničarka Danica Popilovski Topalović i učiteljice hrvatskoga jezika Sanja Sabljak i Željka Šunjić organizirale su u petak ,19. travnja 2013.  za učenike osmih razreda kviz u poznavanju građe osnovnoškolske lektire „Sve naše lektire“.

Predstavnici svih pet osmih razreda naše škole prisjećali su se svih svojih lektira, od Andersena do Hemingwaya. Odgovarali su spremno na 60 pitanja pod budnim okom prosudbenog povjerenstva u kojem su bile učiteljice hrvatskoga jezika Jasna Kalem i Sanela Baršić te pedagoginja Zdenka Brebrić, a program su vodile učiteljica Sanja Sabljak i članice grupe knjižničara Anika Grgić i Nika Pavičić iz 5. d razreda. Čitav je program pratio gromoglasni pljesak gledatelja koji su se u nemalom broju okupili u školskom holu.  Gotovo cijelo vrijeme vodila je ekipa učenika 8.d, ali su ih na koncu za jedan bod pretekli predstavnici 8. razreda PŠ Ciglena, čija je voditeljica učiteljica Sanela Derges. Treće su mjesto jednakim brojem bodova podijelili učenici 8.a i 8.c razreda. Svim učenicima dodijeljene su diplome, a školska je pedagoginja na koncu pohvalila sve sudionike istaknuvši kako je uočila da u cijelome kvizu na samo jedno pitanje nijedna ekipa nije znala točno odgovoriti. Čestitala je svim sudionicima, a osobito pobjedničkoj ekipi u sastavu: Mirela Bačeković, Antonija Milaj, Veronika Mrak i Cecilija Raffanelli.

Ovim se programom učiteljice hrvatskoga jezika i školska knjižničarka  pridružuju aktivnostima kojima se u mjesecu travnju širom svijeta svima, a osobito mladima, nastoji skrenuti pozornost na vrijednosti koje sa sobom nosi aktivno čitanje.

Sanja Sabljak, prof.

Kviz "Sve naše lektire"
Autor: Tatjana Landsman, 22. 4. 2013.

Sanja Sabljak, prof.