« Svibanj 2024 »

Svečanost paljenja treće adventske svijeće
Autor: Martina Supančić, 19. 12. 2023.

Jučer je na adventskom vijencu upaljena treća adventska svijeća ispred bjelovarske Katedrale sv. Terezije Avilske. Svijeću je upalio naš učenik Pavle Galić, član Bjelovarskog kazališta u prisustvu ostalih članova, a ceremoniju je predvodio mons. Vjekoslav Huzjak, biskup Bjelovarsko-križevačke biskupije.
U paljenju svijeće sudjelovali su i istaknuti učenici naše škole koji su postigli zapažene rezultate na natjecanjima i smotrama u protekloj školskoj godini sa svojim mentorima: Marta Markešić i mentorica Valentina Cepanec, Valentina Perec i mentorica Tatjana Kos te Pavle Galić i mentorica Mirjana Ištef. U tom društvu trebali su se naći i Filip Aušperger i mentorica Jela Galunić, ali nisu mogli biti prisutni zbog odlaska na državnu razinu natjecanja u rješavanju sudoku zadataka.
Glazbeni program izveli su pučki pjevači HORKUD-a Golub s pučkim adventskim napjevima i Katedralni zbor Župe sv. Terezije Avilske uz prigodne adventske napjeve.
Foto: Bjelovar.info i Marija Galić

Svečanost paljenja treće adventske svijeće
Autor: Martina Supančić, 19. 12. 2023.

Foto: Bjelovar.info i Marija Galić