« Svibanj 2024 »

Tko je ukrao Oreo kekse?
Autor: Maja Puc, 8. 12. 2023.

U sklopu obogaćenog programa za darovite učenike razredne nastave naše škole „Malci radoznalci“, daroviti učenici su u srijedu, 6. prosinca 2023. sudjelovali u radionici „Forenzika“ i okušali se u detektivskim vještinama uz vodstvo učiteljice Jele Galunić i Maje Puc.

Baki Ivki su iz smočnice ukradeni Oreo keksi, a za to postoji pet sumnjivaca i dokazi pomoću kojih su naši mali detektivi trebali otkriti pravog krvca. Učenici su koristili znanja matematike te su iz dužine otiska cipele izračunali visinu mogućeg sumnjivca. Koristeći vještine mikroskopiranja otkrili su mogućem sumnjivcu boju kose, a uspoređivanjem otisaka prstiju od mogućih sumnjivaca izdvojili su pravog krivca.

Osim što su uspješno otkrili krivca za krađu Oreo keksa učenici su se zabavili i uvježbali jednu od najvažnijih vještina forenzike – opažanje promjena.

Tko je ukrao Oreo kekse?
Autor: Maja Puc, 8. 12. 2023.