« Svibanj 2024 »

Blagdan Svetog Nikole u I. osnovnoj školi Bjelovar
Autor: Martina Supančić, 7. 12. 2023.

Blagdan Svetog Nikole u I. osnovnoj školi Bjelovar obilježen je na različite načine.

Unatoč velikoj zauzetosti i snijegu koji otežava uvjete putovanja, sveti Nikola je i ove godine pronašao način kako da dođe u našu matičnu školu i razveseli učenike. Na iznenađenje svih ove je godine došao bez Krampusa, jer su djeca u I. osnovnoj bila jako dobra.
Sveti Nikola je djecu darivao bombonima, a djeca su njemu u čast izvela prigodni program. Bilo je tu pjesama, lutkarske igre, kao i plesa.
U mnogim učionicama, sveti Nikola je ostavio poklone sa željom da učenici i dalje marljivo i vrijedno uče kako bi ih posjetio i sljedeće godine. Osim učenika razredne nastave koji su ga dočekali u holu škole, obišao je i sve učionice predmetne nastave te razveselio i starije učenike bombonima.

Sveti Nikola je razveselio svojim dolaskom i djecu u područnoj školi Ciglena. Svim učenicima darivao je slatke poklon paketiće.

Učenici drugih razreda naše škole Svetog Nikolu su proslavili izletom u Zagreb. Uživali su u putovanju vlakom u odlasku i povratku.
U Zagrebačkom kazalištu lutaka gledali su predstavu Božićna priča, nakon koje su sudjelovali u likovnoj radionici na kojoj su kolažem izradili likove iz predstave. Obavezan je bio i obilazak adventski uređenih prostora na Zrinjevcu i Trgu bana Jelačića uz degustaciju fritula i kupovanje suvenira.
Na putovanju su vlastitim doživljajem upoznali sadržaje Prirode i društva o željezničkom prometu. Sada su kolosijek, peron, prometnik, pothodnik, vozni red... postali stvarni, a ne samo neobične riječi koje treba zapamtiti.
I povratak vlakom protekao je ugodno i veselo, uz dodatno uzbuđenje zbog presjedanja u Križevcima.

Učenici Područne škole Tomaš 6.12.2023. povodom blagdana Sv. Nikole posjetili su Osnovnu školu Ivanska. Nastavak je ovo dugogodišnje suradnje naših dviju škola. Školska knjižničarka Tanja Nađ pripremila je za učenike raznovrsne aktivnosti: obradu književnog djela Djevojčica sa šibicama, pisanje pisma Djedu Božićnjaku i božićne escape room matematičke zadatke.
Učenici su izveli prigodne recitacije i lutkarski igrokaz. Na kraju svečanog programa posjetio ih je dugoočekivani sveti Nikola i podijelio darove.

Blagdan Svetog Nikole u I. osnovnoj školi Bjelovar
Autor: Martina Supančić, 7. 12. 2023.