« Svibanj 2024 »

Projekcija filma „Just eat it – A food waste story“
Autor: Maja Puc, 1. 12. 2023.

Učenice G. A. Cone, A. Vezmar, E. Dizdarević, K. Kunštek i N. Dukić su u srijedu, 29.11.2023. u Kulturnom i multimedijskom centru Bjelovar pogledale višestruko nagrađivani dokumentarni film „Just eat it – A food waste story“ o globalnom problemu bacanja hrane koji postavlja važno pitanje o održivosti globalnog prehrambenog sustava kakav danas poznajemo. Besplatnu projekciju dokumentarnog filma je organizirao Dukat u sklopu velikog višegodišnjeg edukativnog projekta Hrana se ne baca.

Bacanje hrane nije samo globalni društveni i humanitarni problem već predstavlja iznimno velik ekološki problem za planetu Zemlju zbog čega je o tome važno informirati i educirati javnost, a posebno mlade.

Kako je sadržaj filma povezan s aktivnostima i kurikulumom redovite nastave biologije, kemije i izvannastavnim aktivnostima „Eko laboratorij“ i „Rastemo zdravo“, voditeljice izvannastavnih aktivnosti učiteljice Klaudija Aušperger i Maja Puc su odlučile povesti učenice na projekciju ovog nagrađenog filma. Dokumentarni film je potaknuo učenice na razmišljanje o svojim prehrambenim navikama i odnosu prema hrani, na razvijanje ispravnih stavova o prehrambenim navikama i iskoristivosti kupljene hrane te na ekološko i humanitarno djelovanje zbrinjavanja viška hrane tijekom predstojećeg blagdanskog razdoblja.

Velike promjene u društvu započinju s malim djelima svakog pojedinca, a naše učenice su već spremne za svoja mala djela.

Projekcija filma „Just eat it – A food waste story“
Autor: Maja Puc, 1. 12. 2023.