« Svibanj 2024 »

Sudjelovanje na literarnom natječaju „Ljepota zavičajne riječi“
Autor: Sanja Sabljak, 29. 11. 2023.

Na Međunarodnom literarnom natječaju „Ljepota zavičajne riječi“, koji od prošle godine organizira Bjelovarski ogranak Hrvatskog književno pedagoškog zbora, najstarije prosvjetno udruženje u Republici Hrvatskoj, ove su godine po prvi puta sudjelovali i učenici naše škole.

Inspiracija za pisanje pjesama i priča bio je rad bjelovarske slikarice Naste Rojc, čiju 140. godišnjicu rođenja obilježavamo ove godine. Naši su učenici pod vodstvom svojih učiteljica Hrvatskoga jezika Valnee Krezo i Jasne Kalem pisali na zadanu temu „Krajolici moga djetinjstva“. Ovim su radom učenici produbljivali svoju vještinu izricanja doživljaja prirode riječima, osvješćivali važnost odnosa s prirodom u čovjekovom životu, učili o zavičajnim umjetnicima, otkrivali ljubav prema svom rodnom kraju i domovini i učili primjenjivati sve ono što na nastavi književnosti sustavno uče. Među brojnim radovima, koje su pisali učenici 5., 6., 7. i 8. razreda,  učiteljice Kalem i Krezo na natječaj su prijavile najbolje literarne ostvaraje naše škole, koje su napisale ove učenice: Lorena Perić, 5.a, Dora Derifaj, 6.b, Katija Borovec, Mia Žeđa, Antea Sabolović, Leona Pavković, 7.a i Laura Perić, 8.d.

Tako su se radovi naših učenica našli u konkurenciji čak 84 literarna rada učenika od 5. do 8. razreda, od kojih su se birala samo tri najbolja. I, premda njihovi radovi nisu izabrani među prvih troje, čestitamo im na sudjelovanju, kao i učiteljicama Krezo i Kalem, koje sudjelovanje na ovakvim natječajima koriste kao važno odgojno-obrazovno sredstvo.

U provedbi i organizaciji ovoga natječaja svoj su doprinos dale i naše djelatnice: pedagoginja Zdenka Brebrić, kao članica Organizacijskog odbora natječaja i Sanja Sabljak, učiteljica Hrvatskog jezika, kao članica Stručno-prosudbenog povjerenstva u kategoriji osnovnih škola od 5. do 8. razreda.

Sudjelovanje na literarnom natječaju „Ljepota zavičajne riječi“
Autor: Sanja Sabljak, 29. 11. 2023.