« Svibanj 2024 »

Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja - Dabar 2023.
Autor: Martina Supančić, 22. 11. 2023.

Od 13. do 17. studenoga 19 učenika razredne nastave naše škole sudjelovalo je na Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja - Dabar 2023. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.
Na Dabar natjecanju sudjelovali su Ema Mišić, Nora Korlin, Miran Rajput, Lucija Lovriša, Lana Marić, Tena Burek, Rita Ravenščak, Ivano Prka, Tena Kozić, Šimun Pavić, Ines Pavlović, Frano Lukić, Luka Marić, Patrik Gojani, Marcela Cekinović, Jelena Pranjić, Melani Ćesi, Ivan Kočiš i Alex Kaan Meral u mentorstvu učiteljice Jelene Jerković Šikić.
Čestitamo učenicima na ostvarenim rezultatima!

Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja - Dabar 2023.
Autor: Martina Supančić, 22. 11. 2023.

Čestitamo učenicima na ostvarenim rezultatima!