« Svibanj 2024 »

Luka Šimunović izabran je za dječjeg gradonačelnika Grada Bjelovara
Autor: Martina Supančić, 21. 11. 2023.

20.11.2023. održana je konstituirajuća sjednica Dječjeg gradskog vijeća Grada Bjelovara, na kojoj su dječji gradski vijećnici odabrali svog novog dječjeg gradonačelnika. Prisutnima se na početku obratila naša bivša učenica Iva Lijović, koja je do sada obnašala funkciju dječje gradonačelnice.

Prisutnima novim malim gradskim vijećnicima obratio se gradonačelnik Dario Hrebak i pozvao ih na suradnju.

Luka Šimunović, učenik 4.b razreda naše škole, nakon provedenih izbora izabran je za dječjeg gradonačelnika te će obnašati tu odgovornu funkciju tijekom sljedeće dvije godine. Njegovi zamjenici bit će Borna Krčelić i Mia Mišir.

Luka Šimunović je istaknuo svoje ključne ciljeve koje želi ostvariti tijekom svog mandata. Posebno je naglasio potrebu poticanja gradnje toplica kako bi pružio pomoć onima kojima je liječenje putem ove terapije nužno. Također istaknuo važnost povećanja broja manifestacija u knjižnici s ciljem poticanja čitanja među djecom. Smatra da je čitanje ključan element razvoja mozga te da će više kulturnih događanja potaknuti djecu na aktivno sudjelovanje.

Kroz svoj program, dječji gradonačelnik zalagat će se za bogatiji edukativni sadržaj u kinima. Također, predložio je uvođenje popusta u dječjem tjednu kako bi se omogućilo darivanje djece, čime bi se pridonijelo rješavanju financijskih izazova s kojima se neki mali sugrađani suočavaju. Luka ističe važnost poticanja sudjelovanja dječjeg uzrasta u vrtićima i školama te zagovara povećanje broja digitalnih učionica opremljenih najsuvremenijom tehnologijom, kako bi se djeci približila informatika na način koji ih potiče na učenje i zabavu. Među njegovim prioritetima su i humanitarne akcije poput donacija za blagdane, posjete Dječjem odjelu u bolnici te posjete staračkim domovima, kako bi se pružila podrška onima kojima je potrebna, pridonoseći tako zajednici i stvarajući osjećaj solidarnosti među mladima.

Luki od srca čestitamo na njegovoj novoj funkciji te mu želimo puno uspjeha u budućem radu!

Foto: Super Portal

Luka Šimunović izabran je za dječjeg gradonačelnika Grada Bjelovara
Autor: Martina Supančić, 21. 11. 2023.

Foto: Super Portal