« Svibanj 2024 »

16. 11. Međunarodni dan tolerancije
Autor: Martina Supančić, 17. 11. 2023.

Sudjelovati i obilježiti Međunarodni dan tolerancije je gotovo ultimativni zadatak u današnjem turbulentnom dobu. Naravno, uloga odgojno- obrazovnih institucija je od izuzetne važnosti. Kako utkati ovu važnu temu u više oblika neposrednog rada je izazov za sve učitelje i stručne suradnike. U našoj su školi stručne suradnice pedagoginja i socijalna pedagoginja u suradnji sa svim razrednicima provele niz aktivnosti vezanih za problematiku tolerancije, kako u razrednim odjelima tako i kroz kolegijalno tijelo Vijeća učenika. Tijekom 10. i 11. mjeseca ove godine provedene su sljedeće aktivnosti:
1. Pričaonice u svim razrednim odjelima s tematikom tolerantnog ponašanja u samom razrednom odjelu uz odabir najboljeg razrednog slogana u promoviranju tolerantnog ponašanja.
2. Na sjednici Vijeća učenika svaki je predstavnik predstavio kratkim izvješćem stanje tolerantnog međusobnog ponašanja u svom razrednom odjelu. Također je iznio prijedlog razrednog slogana.
3. Odabir najboljeg slogana.
Konkurencija za najbolji slogan bila je velika pa smo izdvojili neke od najboljih:
- Svi smo puni slabosti i pogrešaka, oprostimo jedni drugima, 7.b
- Različitosti nas čine bogatima, 5. a
- Iako smo različiti, prihvaćamo jedni druge, 3. b PŠO, Nove Plavnice
- Prvi „Be“, prijatelji su pravi, pomažu drugima i dobre su naravi, 1.b
- Voli svoje, poštuj tuđe, 4.b
- Najveći rezultat učenja je TOLERANCIJA, 3. c
- Mi smo prvi „A“, prijatelji smo svima, nek se zna, 1.a
- Svi smo različiti, prihvatimo to, 3. r PŠO Ciglena
- Toleranciju ne dobivamo rođenjem, već ju učimo cijeli život, 3.b
- Zajedno možemo sve, mi iz drugog „Be“, 2. b
4. Tijekom listopada i prve polovice studenog održane su radionice s tematikom prihvaćanja drugačijeg te identificiranja negativnih i pozitivnih oblika ponašanja s ciljem promoviranja pozitivnog .
5. Izrađen je i plakat s najvažnijim informacija o Međunarodnom danu tolerancije s najuspjelijim razrednim sloganima
Pedagoginja: Zdenka Brebrić
Socijalna pedagoginja (defektologinja): Helena Mihoci

16. 11. Međunarodni dan tolerancije
Autor: Martina Supančić, 17. 11. 2023.

3. Odabir najboljeg slogana.
- Svi smo puni slabosti i pogrešaka, oprostimo jedni drugima, 7.b
- Različitosti nas čine bogatima, 5. a