« Svibanj 2024 »

Osmaši na Spikaonici
Autor: Martina Supančić, 17. 11. 2023.

Učenici 7. i 8. razreda iz PŠ Ciglena te učenici 8.c razreda matične škole, sa svojim učiteljicama, Sanelom Derges i Jasnom Kalem, kako bi na svoj način obilježili Mjesec hrvatske knjige, sudjelovali su,
dana 9. studenog 2023. god. na Spikaonici u organizaciji Narodne knjižnice Petar Preradović.
Tema ovomjesečne Spikaonice bila je Kako su nove vještine zamijenile stare zanate? Učenici su kroz zanimljiv razgovor s uvijek ugodnim knjižničarkama Brankicom Mikačević i Tatjanom Petrec, ali i odličnim gostima iz Obrtničke škole Bjelovar, Brankom Cvetkovićem, Dejanom Ivkovićem, Tomislavom Balenovićem i Dragom Polašekom saznali vrlo važne informacije o funkcioniranju same škole, ali i zanimanjima za koje ona osposobljava. Ova je Spikaonica bila svojevrsna profesionalna orijentacija učenicima sada pri kraju osnovne škole tako da nije manjkalo njihovih pitanja gostima iz Obrtničke škole.
Nadamo se da će iz redova ovih učenika, jednoga dana ˝izići“ vrlo traženi i cijenjeni obrtnici!
Učiteljica Jasna Kalem

Osmaši na Spikaonici
Autor: Martina Supančić, 17. 11. 2023.

Učiteljica Jasna Kalem