« Svibanj 2024 »

Izvanučionična nastava 1. - 4. r. PŠ Klokočevac
Autor: Martina Supančić, 6. 11. 2023.

Izvanučionična nastava 1. - 4. r. PŠ Klokočevac
Klokočevac-Bjelovar 3. studenoga 2023.
Učenici PŠ Klokočevac od 1. do 4. razreda su sa svojim učiteljicama Sanelom Filipović i Anitom Unger išli u Bjelovar vlakom na izvanučioničnu nastavu. Okupili smo se na željezničkoj stanici u Klokočevcu te pošli na vožnju vlakom.
Nakon kraće vožnje i dolaska u Bjelovar prvo smo krenuli u obilazak
zdravstvene ustanove – ljekarne Coner gdje su nas srdačno ugostile djelatnice ljekarne na čelu s Anom Coner. Tu im je ljekarnica Ema ispričala o zdravstvenoj ustanovi. Imali su priliku miješati sami kremu te ih je povela do robota koji unutar ljekarne razvrstava lijekove na police i pomaže ljekarnicima u svakodnevnom radu.
Učenici su bili oduševljeni robotom i svime što su naučili o radu ove zdravstvene ustanove. Na kraju su imali priliku vidjeti iza pulta kako rade ljekarnice i kako se pacijentima izdaju lijekovi. Ljekarna je pripremila prigodne poklončiće za učenike i učiteljice te smo krenuli dalje.
Nakon obilaska ljekarne uputili su se na „Lektiru kroz igru“ u Gradsku knjižnicu Petar Preradović na dječji odjel u kojem je bila organizirana Hrabrica za 1.r. i koju je vodila knjižničarka Tatjana te razgled knjižnice za učenike od 2. do 4. r.
Učenici viših razreda su razgledali knjižnicu i slušali o ustanovi o čemu im je ispričala knjižničarka. Na taj smo način najljepše moguće obilježili „Mjesec knjige“. Učenicima su knjižničarke podijelile straničnike za čitanje i pozvale ih na svakodnevno čitanje
knjiga.
Uslijedio je posjet Katedrali svete Terezije Avilske i obilazak Biskupije uz vodstvo vlč. Mislava Dabca. U prostorijama biskupijske konferencijske dvorane učenici su imali zakusku te su nakon okrijepe pošli u PBZ banku.
U banci ih je dočekala voditeljica poslovnice Silvija i provela ih kroz banku te im povodom Svjetskog dana štednje (31.10.) uručila prigodne poklončiće. Ispričala im je o radu banke i provela ih kroz poslovne prostorije.
Uslijedio je slobodni sat na Trgu hrvatskih branitelja te povratak kućama u organizaciji osobnog prijevoza roditelja.
Ovom prigodom se svima još jednom najljepše zahvaljujemo: Ljekarni Coner, Dječjem odjelu Gradske knjižnice, Župi sv. Terezije Avilske te djelatnicima PBZ-a na srdačnom dočeku i ugošćavanju te se nadamo da će nam i dogodine ovakva izvanučionična nastava doprinijeti boljem učenju i razvoju učenika.
Učenici i učiteljice Anita Unger i Sanela Filipović

Izvanučionična nastava 1. - 4. r. PŠ Klokočevac
Autor: Martina Supančić, 6. 11. 2023.

Izvanučionična nastava 1. - 4. r. PŠ Klokočevac
Klokočevac-Bjelovar 3. studenoga 2023.
Nakon kraće vožnje i dolaska u Bjelovar prvo smo krenuli u obilazak
knjiga.