« Svibanj 2024 »

Ekološki razredni projekt "Going Eco" u PŠ Ciglena
Autor: Martina Supančić, 30. 10. 2023.

U sklopu prve nastavne cjeline učenici 6.r PŠ Ciglena provodili su razredni projekt pod nazivom „Going Eco“ the 3R small class project. U samom procesu razgovaralo se o ekologiji i što znači ekološki prihvatljiv dom. U jednoj od nastavnih lekcija upoznali su se i kako jedna eko škola provodi svoje aktivnosti za očuvanje okoliša u svom okruženju. Naj taj način im se je htjelo približiti što oni sami mogu poduzeti da svoju okolinu učine ekološki prihvatljivijom.
Cilj samog projekta je osvješćivanje učenika da počnu okoliš gledati na drugačiji način i prikazati im neke jednostavne načine kako smanjiti količinu otpada u njihovoj sredini, ponajprije njihovom domu. Da si postave pitanja kako smanjiti otpad? Kako prenamijeniti neki predmet, igračku ili komad odjeće, obuće i stvoriti od toga nešto drugo? Kako reciklirati? Kako sortirati otpad? Da bi im se to sve približilo na jedan njima zabavan i prihvatljiv način izrađivali su eko knjižice koristeći reciklirani papir i kućice za ptice od tetrapaka za mlijeko.
Malo je reći da su djeca bila sretna rezultatom svoga rada, a učiteljica engleskog jezika Martina Salajster koja ih je u tom svemu vodila ponosna je na njihov uspjeh.
Učiteljica Martina Salajster

Ekološki razredni projekt "Going Eco" u PŠ Ciglena
Autor: Martina Supančić, 30. 10. 2023.

Učiteljica Martina Salajster