« Svibanj 2024 »

Natjecanje u čitanju naglas – od četvero predstavnika Grada Bjelovara, na županijsku razinu ide čak troje iz I. osnovne
Autor: Sanja Sabljak, 23. 10. 2023.

Danas, 23. listopada 2023., na Studijskom je odjelu Narodne knjižnice Petar Preradović održana gradska razina Natjecanja u čitanju naglas. Predstavnici bjelovarskih osnovnih škola, kao i oni iz osnovnih škola Rovišće i Veliko Trojstvo, natjecali su se u dvjema kategorijama (3. – 5. razred i 6. – 8. razred), a svoju su zadaću predstavljanja omiljene knjige kroz uvodno izlaganje i izražajno čitanje ulomka, ponajbolje izvršili upravo predstavnici naše škole!

Patrik Purkić bio je prvi u kategoriji nižih razreda, a Melani Kuharski i Filip Fijok osvojili su prvo i drugo mjesto u kategoriji viših razreda. Patrikova i Filipova mentorica je učiteljica Sanja Sabljak, a Melanina učiteljica  Jasna Kalem

Ponosni smo što čak troje predstavnika Grada Bjelovara na županijskoj razini Natjecanja dolazi baš iz naše škole!

Čestitamo našim talentiranim i vrijednim učenicima, mentoricama ovogodišnjih pobjednika, ali i cijelom vrijednom timu koji čine učiteljice razredne nastave, knjižničarka i učiteljice hrvatskoga jezika -  one već dugi niz godina koriste ovo natjecanje kao jednu od uspješnih metoda za poticanje čitanja.

Bravo, naši – sretno dalje!

Autor: Sanja Sabljak, 23. 10. 2023.

Bravo, naši – sretno dalje!