« Svibanj 2024 »

Dani kruha i jabuka u I. osnovnoj školi Bjelovar
Autor: Martina Supančić, 23. 10. 2023.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, kao i Dan jabuka obilježeni su u našoj matičnoj i svim područnim školama nizom aktivnosti.

U ponedjeljak, 16.10. su učenici i učiteljice PŠ Nove Plavnice obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici su donijeli kruh, kiflice, kolače, sve što su vrijedne ruke njihovih baka i mama pripremile. Zajedno su to s užitkom pojeli.

Učenici 3.b razreda Područne škole Nove Plavnice zajedno sa svojom učiteljicom Nikolinom Puljić i vjeroučiteljicom Ivanom Pavlović Mikulić obilježili su Dane kruha u sklopu izvannastavnih aktivnosti. Pokazali su svoje umijeće oblikovanja tijesta i ispekli ukusne kiflice, a nakon toga je uslijedio najbolji dio - degustacija!

Učenici Područne škole Tomaš sa svojom učiteljicom Leom Dolenčić započeli su tjedan obilježavanjem Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Vrijedne ruke naših mama i baka pripremile su kiflice, peciva i kruščiće, a marljive male ručice nastavile su izradu istih u školi. Učenici su izveli i scensku igru „Od zrna do kruha“ te izradili prigodne likovne radove.

Učenici od 1. do 4.r. s učiteljicama Sanelom Filipović, Ivanom Pavlović Mikulić i Anitom Unger proveli su zanimljiv integrirani dan obilježavajući "Dane zahvalnosti za plodove zemlje".
Učiteljca Ivana je učenicima prvo prikazala kratak animirani film o postanku kruha. Zatim su učenici imali radionicu izrade kapa pd bijeloga hamera. Svi su napravili vlastitu pekarsku kapu. Potom su, nakon užine, zamijesili s učiteljicama Anitom i Sanelom kiflice i slatke čokoladne mafine s jabukom.
Uslijedila je likovna radionica u kojoj su učenici tehnikom mozaika sa sjemekama izradili kruh i ostalo jesensko voće. Potom su imali kratku recitaciju o "Zadaći o Danu kruha" koju su izveli učenici 4.r. Napravili su izložbu svojih peciva i ukrašenih pogača koje su uradili sa majkama, sestrama i bakama.
Povodom Dana jabuka učenici razredne nastave PŠ Ciglena donijeli su u školu jabuke. Nakon što su ih ogulili i narezali dodali su šećer, cimet i vanil šećer te smo skuhali ukusan kompot. Dok se kompot kuhao školom se širio predivan miris. Nakon kuhanja učenici i učiteljice uživali su u pripremljenom kompotu.
Učenici Područne škole Tomaš obilježili su Dan jabuka. Ispekli su ukusne košarice s jabukama i cimetom te izradili prigodne likovne radove.

Dani kruha i jabuka u I. osnovnoj školi Bjelovar
Autor: Martina Supančić, 23. 10. 2023.