« Svibanj 2024 »

Ruksak (pun) kulture
Autor: Danica Barišić, 16. 10. 2023.

Danas je program „Ruksak (pun) kulture“ po treći puta gostovao u našoj školi. To je program zajedničke inicijative Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja na području kulture na državnoj razini.

U goste su nam stigli sjajni glazbenici Lela Kaplowitz i Zoran Majstorović te održali koncert-radionicu Put oko svijeta u 60 minuta na kojem su prisustvovali učenici od petog do osmog razreda uključeni u školski pjevački zbor te učenici 6. d razreda. Atmosfera je bila odlična, a naši gosti pjesmom su nas poveli na putovanje kroz Hrvatsku, Englesku, Tunis, SAD, Meksiko… dočarali jazz New Orleansa i ritam Makedonije, ali i odgovarali na sva pitanja radoznalih učenika. Prigodno današnjoj temi, naši zboraši predstavili su se gostima pjesmom s Novog Zelanda. Radionica kojom smo uz glazbu proputovali svijetom jednako je oduševila i učenike i učitelje, što najbolje potkrepljuju iskreni dječji komentari:

„Iskreno da kažem, jako mi se svidio koncert, bilo mi ih je drago upoznati, izgledali su jako pozitivno i bili su jako dragi. Lijepo su pjevali i super je bilo. Da bar naš zbor može putovati s njima u zabavne glazbene avanture!“ (Dora)

„Bilo je jako lijepo, drago mi je što sam ih upoznala, jako su poučni. Ja sam uživala!“ (Stella)

„Meni se jako svidjelo. Puno sam naučila i naježila sam se kad je pjevala. Bilo mi je zanimljivo vidjeti neke nove instrumente i upoznati načine sviranja i pjevanja oko svijeta. Svidjelo mi se što je sve bilo veselo i što smo mi zajedno s njima pjevali i svirali. Voljela bih ponovo sudjelovati na takvoj radionici.“ (Gwendolyn)

„Bilo je jako lijepo, zabavno i poučno. Glas pjevačice je stvarno bio prekrasan, na svaku pjesmu sam se naježila. Jedno predivno iskustvo koje ću definitivno pamtiti.“ (Antonija)

„Danas mi je bilo jako lijepo jer sam puno toga naučila o kulturi drugih naroda, a isto tako čula i kvalitetnu glazbu. Jer kako pjevačica pjeva to je nevjerojatno. Ima tako moćan glas, a svirač kako svira to da ne govorim, stvarno svaka čast. Ovo ne može vidjeti svatko jer u svijetu nema toliko kvalitetne glazbe. Zato ovo predivno i poučno iskustvo uvijek ću pamtiti bez obzira na to koliko ću imati godina.“ (Nika)

Dio atmosfere požete pogledati i poslušati na ovoj poveznici.

Koordinatorica programa Ruksak (pun) kulture za I. OŠ Bjelovar: učiteljica Glazbene kulture Danica Barišić

Ruksak (pun) kulture
Autor: Danica Barišić, 16. 10. 2023.

Dio atmosfere požete pogledati i poslušati na ovoj poveznici.