« Svibanj 2024 »

Erasmus Days - TeachMeet
Autor: Helena Gustović Ljubić, 13. 10. 2023.

Učitelji osnovnih škola i odgojitelji Bjelovarsko-bilogorske i Virovitičko-podravske županije okupili su se u srijedu, 11. listopada u I. osnovnoj školi Bjelovar kako bi obilježili Erasmus Days 2023. Naša škola se kao domaćin tako priključila globalnoj šestodnevnoj proslavi uspjeha Erasmus+ programa koja se istovremeno odvija u zemljama diljem Europske unije sedmu godinu zaredom. Prilika je to da ustanove koje su provodile ili još provode Erasmus+ projekte predstave svoje projekte i projektne rezultate te da sudionici razmjene iskustva i stečena znanja. Osim toga, ustanove bez iskustva u provođenju Erasmus+ projekata imaju mogućnost iz prve ruke saznati koje benefite donosi sudjelovanje i provođenje Erasmus+ projekata za ustanovu, njezine djelatnike i korisnike.

Vodeći se motom ovogodišnjih Erasmus Dana 6 dana da Europa zablista! u našoj školi je organiziran događaj pod nazivom Erasmus Days TeachMeet tijekom kojeg su predstavljeni projekti  Osnovne škole Vladimira Nazora Daruvar, Osnovne škole Rovišće, II. osnovne škole Bjelovar, Osnovne škole Ivanska, Osnovne škole Vladimira Nazora Virovitica, Dječjeg vrtića Bjelovar, Osnovne škole Velika Trnovitica te I. osnovne škole Bjelovar.

Izvrsne predavačice i predavači prezentirali su svoje projekte, vještine stečene za vrijeme mobilnosti kao i implementaciju istih u svoj rad. Time su dijelili primjere dobre prakse te motivirali neiskusne sudionike skupa za uključivanje u Erasmus+ zajednicu. Nakon predavanja i predstavljanja projekata uslijedio je okrugli stol za vrijeme kojeg su iskusniji sudionici izmjenjivali iskustva, dijelili savjete i preporuke vezane za razne aspekte i etape provođenja i realizacije projekata.

Sudjelovanjem u ovakvim događajima i projektima učitelji i odgojitelji kontinuirano rade na stjecanju novih znanja, razvoju vještina te povećanju vlastite motivacije za rad.

Erasmus Days - TeachMeet
Autor: Helena Gustović Ljubić, 13. 10. 2023.