« Svibanj 2024 »

Srtučno usavršavanje učiteljica Sanele Gavranović i Marije Kotarščak na Kreti
Autor: Martina Supančić, 10. 10. 2023.

U sklopu provođenja Erasmus + projekta / akreditacija učiteljice razredne nastave Prve osnovne škole Bjelovar Sanela Gavranović i Marija Kotarščak sudjelovale su na stručnom usavršavanju na otoku Kreti u Heraklionu.
Stručno usavršavanje u sklopu organizacije Erasmus Learn, koja je također iz Herakliona trajalo je u periodu od 18. 9. do 24.9. Učiteljica Sanela Gavranović pohađala je tečaj pod nazivom “Preventing Cyber-Bullying In Schools”, dok je učiteljica Marija pohađala tečaj “Prevention of Violence and Child Abuse”.
Kroz sedmodnevni tečaj bio nam je omogućen program za razvoj komunikacije, poput aktivnog slušanja i empatije kako bi se poboljšala razina poslovne komunikacije i uspostavljanje kontakata. Provedene su individualne i timske aktivnosti koje pridonose razvoju specifičnih komunikacijskih vještina. Radni jezik bio je engleski. Tijekom tečaja razmijenjena su iskustva i primjeri dobre prakse s polaznicima iz nekoliko europskih zemalja.
Vježbama analize slučaja, glume, brainstorminga, crtanja i prezentacije stekle su nova znanja i praktične smjernice za bolje razumijevanje specifičnosti i različitosti u grupi, unaprijeđenje socijalnih vještina učenika i poboljšanje razredne klime. Nove ideje primjenjivat će u našoj školi i na taj način doprinijeti stvaranju pozitivnijih stavova, empatiji i toleranciji.
Uz istoimenu edukaciju, cilj Erasmus Learn organizacije bio je upoznati otok Kretu te kulturu i običaje tog mjesta.

Srtučno usavršavanje učiteljica Sanele Gavranović i Marije Kotarščak na Kreti
Autor: Martina Supančić, 10. 10. 2023.