« Svibanj 2024 »

Terenska nastava učenika drugih razreda
Autor: Martina Supančić, 6. 10. 2023.

Divan dan su proveli učenici drugih razreda matične i područnih škola na našoj Bilogori.
Do Mišulinovca vozili se vlakom, što je većini učenika bila prva vožnja. Uz pratnju planinarki HPD “Bilogora” Ruže, Ljubice i Vere, a pod budnim okom planinarskog vodiča Ivana Želipskog Čupe, poput pravih planinara, prošli smo selom promatrajući promjene u prirodi i život ljudi na seoskim gospodarstvima u jesen. Tako smo vidjeli i neobičnu farmu alpaka, što nas je razveselilo.
Do planinarskog doma Kamenitovac kretali smo se i usponima, pa je nekima hod bio malo sporiji, a pri spuštanjima proplancima, veselo se, ali pažljivo, spuštalo.
Uz planinarku Ružu veselo smo pjevali pjesme na temu ekologije i planinarenja.
Vodič Čupo je s puno pozornosti usmjeravao na ponašanje dok planinarimo, na drveće, ljekovite biljke, gljive, ali i životinje koje žive u bilogorskim šumama. Na Kamenitovcu, mali planinari I. OŠ slasno su pojeli svoj obrok i veselo se igrali, do polaska na Poučnu stazu.
Podijelili smo se u tri grupe i šetali vrlo pažljivo čitajući promatrajući zapise Poučne staze.
Na kraju smo svi zajedno pročitali Molitvu šume i obećali da ćemo ostati čuvari prirode.
Učiteljice Jasna Predrgović, Mirjana Matenda, Helena Horak i Sandra Kamber.

Terenska nastava učenika drugih razreda
Autor: Martina Supančić, 6. 10. 2023.

Uz planinarku Ružu veselo smo pjevali pjesme na temu ekologije i planinarenja.
Učiteljice Jasna Predrgović, Mirjana Matenda, Helena Horak i Sandra Kamber.