« Svibanj 2024 »

Prijateljski susret Osnovnoj školi Milana Langa Bregana
Autor: Martina Supančić, 12. 9. 2023.

1.9.2023. kolektiv učitelja I. osnovne škole Bjelovar započeo je novu školsku godinu na najbolji način - prijateljskim susretom Osnovnoj školi Milana Langa Bregana.
Nakon srdačnog dočeka i ukusne okrepe te obilaska matične škole posjetili smo Grgosovu spilju, koja nas je iznenadila svojim ljepotom.
Zatim smo posjetili tvornicu Igo-Mat, gdje se proizvodi poznata samoborska salama, koju smo imali priliku degustirati.
Uslijedio je odlazak u područnu školu Noršić Selo, pitoresknu školu koju okružuje predivna priroda. Tamo nam je predstavljen višegodišnji projekt Dan ljekovitog bilja, kojom se Osnovna škola Milana Langa Bregana izuzetno ponosi. Neke od jela osmišljenih za vrijeme provođenja tog projekta imali smo priliku kušati. To su juha od koprive, šarlota s borovnicama, široki rezanci s kaduljom i ledena krema od cvjetova maslačka. Za knjižnicu naše škole dobili smo pet primjeraka knjige učiteljice Marije Aščić "Dani ljekovitog bilja u Noršić Selu", u kojoj se nalazi mnogo neobičnih recepata od ljekovitog bilja koje ćemo probati spraviti u našoj školi.
Na kraju smo se uputili u Samobor, gdje smo obišli Samoborski muzej, prošetali središtem grada i pojeli neizostavne samoborske kremšnite.
Od srca zahvaljujemo ravnatelju gospodinu Igoru Matijašiću i svim djelatnicima OŠ Milana Langa Bregana na gostoprimstvu i na predivno provedenom danu.
Veselimo se novim idejama i susretima u narednim godinama!

Prijateljski susret Osnovnoj školi Milana Langa Bregana
Autor: Martina Supančić, 12. 9. 2023.

Veselimo se novim idejama i susretima u narednim godinama!