« Svibanj 2024 »

Svečana podjela svjedodžbi učenicima 8. razreda
Autor: Sanja Sabljak, 5. 7. 2023.

Na prigodnoj svečanosti održanoj 5. 7. 2023. djelatnici su škole ispratili generaciju učenika 2015. – 2023. Proslava završetka osnovne škole održana je u školskom holu, a uz osamdeset i osmero osmaša, na njoj su sudjelovali njihovi učitelji i roditelji.

Voditeljice programa bile su učenice Luna Bunčić i Lara Smrček, a prisutni su u njegovom prvom dijelu mogli pogledati kratke filmove koje su snimili učenici. U filmovima su se razredi predstavili i na duhovit način ostvrnuli na proteklih osam godina. Učenicima su filmove pomogli snimiti njihovi razrednici: Jasna Kalem, Jelena Halgaš, Mateja Ištok, Kornelija Pinter i Tomislav Potak, a mnogi su od njih pokazali zavidnu razinu poznavanja vještina snimanja i montiranja video materijala.

Uslijedile su podjele priznanja učiteljima – svaki je razred u anonimnoj anketi birao učitelje i djelatnike škole u više kategorija. Predsjednici razreda dodijelili su priznanja učiteljima i djelatnicima škole za koje smatraju da najbolje objašnjavaju i ocjenjuju, najbolje ih razumiju i za koje tvrde da će ih pamtiti cijeli život. Moglo se vidjeti da je među učiteljima najomiljenija učiteljica Engleskog jezika Helena Gustović Ljubić, a među ostalim djelatnicima škole spremačica Branka Budimir.

Prigodnim govorom učenici su zahvalili svojim učiteljicama razredne nastave, predmetnim učiteljima, stručnim suradnicama, spremačima i ravnateljici škole na prenesenom znanju, naporima oko odgoja, organizaciji i mentorstvu na mnogobrojnim natjecanjima, putovanjima i projektima, kao i na  ugodnom školskom ozračju.

Uslijedio je zabavni kviz Superpotjera u kojem su u  ulozi lovaca bili izvrsni učenici: Iva Lijović, Patricija Prigl, Veronika Ćuić, Matija Lončarević i Vinko Ravenšćak, a izazivači su bili učitelji: Maja Puc, Jonatan Car i Helena Gustović Ljubić. Ovaj su dio programa osmislili učenici: Petar Javor, Matija Juren, Sergej Žnidaršić, Tomislav Kiršek, Ivano Murko i Marko Pavičić, koji se okušao i u ulozi voditelja. Superpotjerom je, uz podršku knjižničarke Danice Popilovski Topalović,  ravnala učiteljica Sanja Sabljak, a nakon tri kruga pitanja, pobjedu su odnijeli učenici. Učiteljica Sabljak ovakav je rezultat komentirala riječima: „Kad učenici pobijede svoje učitelje u znanju, učitelji su vrlo zadovoljni jer je to znak da su dobro obavili svoj posao.“

Prigodnim se govorom potom prisutnima obratila ravnateljica Martina Supančić, koja je pohvalila napore svih učitelja i stručnih suradnika, a roditeljima i učenicima uputila čestitke na svim postignutim uspjesima ističući važnost sustava vrijednosti koji u školi i kod kuće nastojimo prenijeti našoj djeci. Podijelila je i nagrade učenicima koji su svih osam godina ostvarili uspjeh 5,0: Veroniki Ćuić, Šimunu Malčiću, Matiji Lončareviću, Ivi Lijović, Anti Radošu, Lari Pleskalt i Patriciji Prigl, a svima zaželjela mnogo sreće u daljnjem životu.

Učenica Lara Smrček prigodnim se sastavkom osvrnula na suživot učenika u školi, govorila je o zajedništvu i vrijednosti prijateljstva, a potom su razrednici poveli posljednji put svoje razrede u učionice kako bi im uručili završne svjedodžbe. Uslijedio je prigodni domjenak, koji su za učenike, učitelje i roditelje u školskoj blagovaonici pripremili roditelji.

Cijeli su program osmislile i njime koordinirale učiteljice Hrvatskog jezika Sanja Sabljak i Mateja Ištok, a u realizaciji su sudjelovali i djelatnici: Jasna Kalem, Jelena Halgaš, Kornelija Pinter, Tomislav Potak, Danica Popilovski Topalović, Helena Gustović Ljubić, Tatjana Kos  i Martina Supančić.

Bilo je to još jedno prekrasno druženje – hvala svima koji su ga omogućili!

Tekst: Sanja Sabljak

Fotografije: Tatjana Kos

Svečana podjela svjedodžbi učenicima 8. razreda
Autor: Sanja Sabljak, 5. 7. 2023.

Bilo je to još jedno prekrasno druženje – hvala svima koji su ga omogućili!

Tekst: Sanja Sabljak

Fotografije: Tatjana Kos