« Svibanj 2024 »

Pavle Galić - oskarovac izvan svih kategorija
Autor: Martina Supančić, 13. 6. 2023.

19. svečana dodjela Oskara znanja pobjednicima državnih natjecanja u znanju, glazbi i plesu te učenicima koji su osvojili medalje na međunarodnim natjecanjima u 2022./2023. školskoj godini održala se danas 13. lipnja 2023. u 12 sati u Kongresnoj dvorani Globus na Zagrebačkom velesajmu.
Dodjelu je organizirala Agencija za odgoj i obrazovanje uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja i Hrvatske zajednice županija.
Nagrada je dodijeljena za 400 učenika iz cijele Hrvatske, a naš je Pavle Galić, sa svojom mentoricom Mirjanom Ištef, bio pozvan uveličati tu svečanost izvedbom monologa Münchhausen nakon izvanrednog uspjeha na državnom LiDraNu ove godine.
Pavle je još jednom predstavio svoj izniman talent pred više od 800 ljudi te je u nastavku čestitao svim oskarovcima, zahvalio se organizatorima na pozivu, ali svoj je nastup posvetio učenicima s poteškoćama u razvoju koji na puno teži način dolaze do uspjeha, a koji radom i trudom to zaslužuju, što je bilo popraćeno ogomnim aplauzom publike.
LiDraNo je smotra te se, ni za ponajbolje ostvaraje, učenicima ne dodjeljuje Oskar znanja, no našem je Pavlu zbog njegove izvrsnosti uručena ta nagrada izvan svih kategorija.
Bio je to dan u kojem se veličalo znanje, rad, iznadprosječnost i humanost, bilo je svečano i - ponovilo se!
Pavle, još jednom, bravo!

Pavle Galić - oskarovac izvan svih kategorija
Autor: Martina Supančić, 13. 6. 2023.

Pavle, još jednom, bravo!