« Svibanj 2024 »

Otvorena Digitalna učionica budućnosti u I. osnovnoj školi Bjelovar
Autor: Martina Supančić, 16. 5. 2023.

Jučer, 15. svibnja 2023. godine bio je radostan dan u našoj školi jer je svečano otvorena Digitalna učionica budućnosti - multifunkcionalna učionica koja sadrži 24 moderna Chromebook računala, 23 active learning stolca, interaktivni ekran, LCD monitor, dva klima uređaja, senzor za zrak, moderni pisač, sustav za videokonferencije, 23 para slušalica i stanicu za punjenje laptopa.

Ovu suvremenu učionicu koristit će učenici razredne, ali i predmetne nastave za nastavu Informatike te eTwinning i Erasmus+ projektne aktivnosti, kao i učitelji za razne edukacije i predavanja.

Otvorenju su prisustvovali gradonačelnik grada Bjelovara, gospodin Dario Hrebak, pročelnik Upravnog odjela za odgoj, obrazovanje i sport Zdravko Pavec, ravnatelji drugih osnovnih i srednjih škola, predsjednik Vijeća roditelja Marin Derifaj te predstavnici tvrtke Bjelin, koja je donirala parket za učionicu te tvrtke Rotor, koja je donirala dio elektromaterijala.

U učionicu uloženo je 35.000 eura. Od toga, I. osnovna škola financirala je ovaj projekt sa 6.000 eura, naš osnivač Grad Bjelovar uložio je 23.000 eura, dok je izdavačka kuća Profil Klett dala vrijednu donaciju opreme u vrijednosti od 6.000 eura.

Svečanost otvorenja svojim nastupima uveličali su zbor naše škole, Pavle Galić sa svojim beatboxom te scenska skupina 3.b razreda, dok su učenici 3.a razreda sa svojom učiteljicom Informatike Kristinom Novoselec proveli nekoliko pokaznih aktivnosti.

Ravnateljica Martina Supančić zahvalila je gradonačelniku i pročelniku na potpori ovog vrijednog projekta, direktorici Edukacije i savjetovanja u obrazovanju izdavačke kuće Profil Klett Nataši Gjuran te predstavnici tvrtke Bjelin Ivani Herak Osmak na vrijednim donacijama. Tom prilikom istaknula je kako je izuzetno sretna i ponosna što je I. osnovna škola Bjelovar napokon dobila suvremeno opremljenu informatičku učionicu kakvu zaslužuje.

Klikom na fotografiju pogledajte video (autorica Nataša Gjuran, Profil Klett) o nastanku Digitalne učionice budućnosti u I. osnovnoj školi Bjelovar!

Otvorena Digitalna učionica budućnosti u I. osnovnoj školi Bjelovar
Autor: Martina Supančić, 16. 5. 2023.