« Svibanj 2024 »

Priredba povodom Dana I. OŠ Bjelovar
Autor: Martina Supančić, 13. 5. 2023.

Svečana priredba povodom Dana I. osnovne škole Bjelovar održana je 11. svibnja 2023. u Domu kulture u Bjelovaru.

Mnogobrojni posjetitelji školske priredbe posvjedočili su iznimnoj želji naših sugrađana da se konačno održe predivne tradicije kraja školske godine kada se obično održavaju školske priredbe.

Priredba je imala naziv “Imaš li hobi? Ja imam!”, a vodili su je učenici Marta Markešić i Filip Crnić.

Osmislila ju je učiteljica hrvatskog jezika Mirjana Ištef. Bilo je tu zborskog pjevanja, scenskih igara, plesa, beatboxa, govorenja pjesme te monologa.

To je sve uživo vidjela razdragana publika te gromoglasnim pljeskom nagradila ovogodišnje nastupe na pozornici. Priredbu je obilježila video forma uradaka učitelja i učenika koji su se rado snimili i pokazali cijeloj školi svoje neobične hobije pa se tu našlo raznih ljubimaca poput zmija, papagaja, golubova i uzgoja domaćih životinja. Nadalje, neki učenici vole skupljati stvari pa su tako prikazali svoje vrlo vrijedne kolekcije lego kockica, autića i slično. Neki učenici su pokazali svoj talent u pjevanju, sviranju, a neki su svoju kreativnosti pretvorili u rukotvorine i pokazali što im pričinja zadovoljstvo i što ih opušta.

Ravnateljica Martina Supančić je nakon skoro dvosatnog programa pozdravila sve posjetitelje te naglasila koliko su ovakvi događaji važni za život škole i za sve djelatnike koji rade s učenicima. Posebno je zahvalila svim učenicima i njihovim mentorima koji su sudjelovali na 46 različitih vrsta natjecanja, susreta i smotri.

Na priredbama povodom Dana škole postoji još jedna tradicija duga 54 godine, a to je dodjela nagrade “Zlatno pero”. Namjera ove vrijedne nagrade je pohvaliti izvrsnost, istaknuti vrijednosti koje našim učenicima svakodnevno usađujemo i njegujemo ih: ljubav i želju za znanjem, radišnost, poštenje, iskreno poštovanje i brigu za bližnje te svestranost u cilju otkrivanja vlastitih talenata.

Učenici nominirani za nagradu Zlatno pero u šk. god. 2022./2023. su:

Veronika Ćuić i Ria Romek (razrednica Jasna Kalem)

Šimun Malčić i Matija Lončarević (razrednica Jelena Halgaš)

Iva Lijović (razrednica Mateja Ištok)

Patricija Prigl, Vinko Ravenščak, Ante Radoš i Lara Pleskalt (razrednica Kornelija Pinter).

Ovogodišnji dobitnik Zlatnog pera je Matija Lončarević, učenik 8.b razreda, a njegova je razrednica Jelena Halgaš .

Matija je svestran, vrijedan i talentiran mladić pred kojim, vjerujemo, stoji svijetla budućnost - naglasila je ravnateljica.

Matija se obratio publici s nekoliko prigodnih riječi. Naravno, nije mogao sakriti uzbuđenje i ponos koji s kojim je primio nagradu. Zahvalio je učiteljima, roditeljima i razrednim prijateljima koji su mu bili veliki oslonac i podrška. Posebno se zahvalio svojoj razrednoj učiteljici Nataši Ljubić Klemše i učiteljici Engleskog jezika Heleni Gustović Ljubić koje su mu pokazale svu ljepotu znanja, a nakon nje i razrednici Jeleni Halgaš.

Gromoglasnim pljeskom ispraćena je ovogodišnja priredba uz poučne poruke konferanse da se uvijek u životu treba nečime baviti iz ljubavi i biti uporan te dosljedan. Ne zaboravite se igrati ni kada odrastete!

Anita Unger, učiteljica RN

Priredba povodom Dana I. OŠ Bjelovar
Autor: Martina Supančić, 13. 5. 2023.

Učenici nominirani za nagradu Zlatno pero u šk. god. 2022./2023. su:

Veronika Ćuić i Ria Romek (razrednica Jasna Kalem)

Šimun Malčić i Matija Lončarević (razrednica Jelena Halgaš)

Iva Lijović (razrednica Mateja Ištok)

Anita Unger, učiteljica RN