« Svibanj 2024 »

Nacionalno natjecanje „Čitanjem do zvijezda“- kreativni urada
Autor: Martina Supančić, 8. 5. 2023.

U petak, 5. svibnja 2023. godine, u Čakovcu je održano nacionalno natjecanje „Čitanjem do zvijezda“- kreativni uradak i kviz znanja, za učenike osnovnih i srednjih škola.
U kategoriji kreativnog uratka za osnovne škole, natjecala se učenica 1. osnovne škole Bjelovar, Luna Bunčić iz 8.c razreda.
Zadatak je bio, predstaviti komisiji svoj plakat (kreativni uradak), na temu „Volim London“. Plakat je izrađen na osnovi čitanja svih knjiga predviđenih za natjecanje: „Zvijer iz Buckinghamske palače“, David Walliams; „Sherlock Holmes – grimizna istraga“, Sir Arthur Conan Doyle i „Pekinezer Princ u službi Njezina Visočanstva“, Krunoslav Mikulan. Motivi iz svih pročitanih knjiga trebali su biti prikazani na plakatu, proizvoljnom tehnikom. Luna je rad izradila u kombiniranoj tehnici bojica, tempera i akrila.
Prije proglašenja poretka, učenici i mentori imali su priliku fotografirati se razgovarati sa spisateljem Krunoslavom Mikulanom i njegovim ljubimcem pekinezerom, ujedno glavnim likom njegova djela.
Luna Bunčić, u konkurenciji od ukupno 39 radova, osvojila je 9. mjesto i 93 boda, koje dijeli s još četiri škole.
Čestitamo Luni na sudjelovanju, uloženom trudu i vremenu, odličnom predstavljanju plakata, a time i škole te na ostvarenom rezultatu na nacionalnom natjecanju!
Učiteljica Lorena Buršić - Lukić

Nacionalno natjecanje „Čitanjem do zvijezda“- kreativni urada
Autor: Martina Supančić, 8. 5. 2023.

Učiteljica Lorena Buršić - Lukić