« Svibanj 2024 »

"Moja priča o logu škole" - natječaj
Autor: Kristina Novoselec, 3. 5. 2023.

Pozivamo kreativce naše škole na novi izazov – izradu kratkog animiranog filma u kojemu glavne uloge nose djeca na logu naše škole! Osmislite kratku priču koju ćete prenijeti isključivo animiranjem pokreta likova, tj. elemenata loga u programu FlipaClip ili sličnom. Mogućnosti je mnogo, potrebna je samo dobra ideja!

Za rad je potrebno preuzeti grafiku loga:

Pravila natječaja:

• U natječaju mogu sudjelovati svi učenici naše škole. Roditelji učenika, posebno mlađih učenika mogu se slobodno uključiti i pripomoći u stvaranju.
  • Natječaj je otvoren do 8. 5. 2023. Radovi koji pristignu sljedećeg dana ili kasnije neće biti prihvaćeni.
  • Radove u mp4 formatu potrebno je slati na e-mail adresu: digitalnastvaraonica1@gmail.com.
  • Radove (i e-poruku) je potrebno nasloviti prema primjeru: Ivan Ivić_Moja priča o logu škole
  • Prispjele radove pregledat će članovi povjerenstva kojeg čine:
    Kristina Novoselec (učiteljica Informatike), Lorena Buršić-Lukić (učiteljica Likovne kulture) i Jasna Predragović (učiteljica razredne nastave).
  • Povjerenstvo će odabrati 10 najboljih radova koji će uz ime i prezime biti objavljeni na mrežnoj stranici škole i Facebook stranici škole.
  • Autor/autorica najboljeg rada, tj. rada s najviše bodova osvaja dvije KMCBJ ulaznice za film prema vlastitom izboru.
  • Animirati se smiju samo postojeći elementi loga. Radovi koji će uključivati dodatne elemente (naknadno nacrtane) neće biti prihvaćeni. Postojeći elementi loga mogu se pretvoriti u nešto drugo, ali isključivo animiranjem – pretakanjem, preslagivanjem. U takvom stvaranju mora biti vidljiv proces promjene.
  • Rad smije sadržavati samo boje koje postoje na logu. Radovi koji će imati druge boje ili druge tonove postojećih boja na logu neće biti prihvaćeni.

Dodatni savjeti:

• Animacija koju čini velik broj kartica bogatija je animacija – prijelazi su puno pravilniji i ugodniji oku.
  • Precizni potezi kistom jasnije se vide i održavaju animaciju stabilnom.
  • Lakše je animirati logo ako je pozadina animacije potpuno bijela (bez uzorka papira).
  • Program FlipaClip moguće je instalirati na sve mobilne uređaje, ali je na tabletu ipak lakše raditi.

Svim učenicima želimo dobru zabavu i puno uspjeha!

"Moja priča o logu škole" - natječaj
Autor: Kristina Novoselec, 3. 5. 2023.

Za rad je potrebno preuzeti grafiku loga:

Pravila natječaja:

• Prispjele radove pregledat će članovi povjerenstva kojeg čine:

Dodatni savjeti:

• Precizni potezi kistom jasnije se vide i održavaju animaciju stabilnom.

Svim učenicima želimo dobru zabavu i puno uspjeha!