« Svibanj 2024 »

Dan planeta Zemlja u 1. b
Autor: Martina Supančić, 25. 4. 2023.

Dan planeta Zemlja obilježen je u 1. b razredu učiteljice Sandre Kamber raznim aktivnostima kroz cijeli nastavi tjedan učenjem o ekologiji i biološkoj raznolikosti našeg zavičaja. Gospođa Željka Bakran, dipl.ing šum., rukovoditeljica Odjela za ekologiju Hrvatskih šuma iz Bjelovara podučila ih je još jednim zanimljivim predavanjem o šumama našeg zavičaja. Šume su “pluća” svijeta jer zadržavaju velike količine prašine iz zraka, jedno stablo kroz 100 godina, proizvede kisika koliko je čovjeku potrebno za 20 godina života. Saznali su da osim što čuvaju šumu, šumari, jako brinu da ona ostane zelena, da raste, uklanjaju bolesna stabla, skupljaju šumsko sjemenje i sadnice i brinu o čistoći šume. Podučila ih je i o životinjama i pticama i njihovim obiteljima kojima je šuma dom, načinima života i prilagodbe na šumu, ali i tome, kako se mi ljudi moramo ponašati u očuvanju bioraznolikosti u našem zavičaju.
Posjetili su i Reciklažno dvorište u Bjelovaru, gdje ih je djelatnik podučio na koji način se odlaže i odvaja otpad, kao i vrste otpada koji se može odložiti u reciklažno dvorište.
Također su čitali pjesmu o Zemlji, puno razgovarali, slali “sretne misli” i crtali.
Za kraj su uz prof. Ružu Milić, uz pratnju drvenih olovaka, otpjevali pjesmu o prirodi.
Učiteljica Sandra Kamber

Dan planeta Zemlja u 1. b
Autor: Martina Supančić, 25. 4. 2023.

Učiteljica Sandra Kamber