« Svibanj 2024 »

Naši učenici na BOK festu
Autor: Sanja Sabljak, 5. 4. 2023.

Bjelovarski odjeci kazališta, popularni BOK fest, započeo je Malim BOK-om, ciklusom predstava za djecu i mlade, koji se u Bjelovaru održavao od 27. ožujka do 4. travnja. Nakon višegodišnje stanke, Mali je BOK radosno dočekan u našoj školi – svi učenici predmetne nastave imali su ponovo priliku doživjeti kvalitetno kazališno iskustvo u svom gradu.

U pratnji svojih predmetnih učitelja učenici 5., 6. i 7. razreda gledali su kazališnu predstavu „Ne može“ Boom teatra iz Zagreba, a učenici 8. razreda predstavu „Rock 'n' roll bajka“ nastalu u kooprodukciji Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku i Gradskog kazališta Joza Ivakić u Vinkovcima.

Na satovima Hrvatskoga jezika, koji su uslijedili nakon gledanja predstava, učenici su učili izražavati svoje dojmove o predstavi, ponovili su znanje o pravilima ponašanja u kazalištu, kao i dijelove gradiva nastavnog područja Kultura i mediji: dijelove kazališta, zanimanja koja sudjeluju u stvaranju kazališne predstave i izražajna sredstva kazališne umjetnosti. Osim toga, osvijestili su ideje koje ove kazališne predstave nastoje prenijeti i naučili što je BOK fest, kako je nastao i što mu je cilj.

Zahvaljujemo organizatorima i izbornici Malog BOK-a na izvrsno odabranim predstavama kojima smo našim učenicima mogli pružiti nezaboravno kazališno iskustvo i pomoću kojih smo mogli na idealan način ostvarivati ishode predmetnih i međupredmetnih tema u nastavi Hrvatskoga jezika.

tekst: Sanja Sabljak

fotografije: Irena Rašo

Naši učenici na BOK festu
Autor: Sanja Sabljak, 5. 4. 2023.

tekst: Sanja Sabljak

fotografije: Irena Rašo