« Svibanj 2024 »

21. ožujka – Dan darovitih učenika
Autor: Martina Supančić, 21. 3. 2023.

Europski dan talentiranih i darovitih prvi puta je proglašen 2011. godine, a u hrvatskim školama se od 2013. na prvi dan proljeća, 21. ožujka obilježava Dan darovitih učenika. Postoje učenici čije sposobnosti nadilaze zahtjeve postojećih redovitih školskih programa. Takvi učenici mogu više ako im omogućimo uvjete u kojima se njihovi iznimni potencijali mogu uspješno razvijati.
Darovitima se smatraju učenici koji imaju visoko razvijene sposobnosti, kreativni su i ustrajni u onome što rade dok se talentiranima smatraju oni koji postižu visoka postignuća u specifičnim aktivnostima. Uvođenjem posebnog Dana darovitih učenika želi se ukazati na važnost prepoznavanja takvih učenika te osmišljavanja posebnih programa za rad s njima.
Obogaćeni program za darovite učenike naše škole provodi se kroz satove dodatne nastave te brojne izvannastavne i izvanškolske aktivnosti u koje se učenici uključuju prema vlastitim interesima i sposobnostima. Najuspješniji se sa svojim učiteljima-mentorima pripremaju za natjecanja na kojima često ostvaruju vrhunske rezultate.
Školski obogaćeni program za darovite učenike razredne nastave „Malci radoznalci“ provodi se sa identificiranim potencijalno darovitim učenicima 3. i 4. razreda. Dvije skupine od 10 učenika svake druge srijede u poslijepodnevnim satima dolaze na tematske radionice u školu koje vodi psihologinja i učitelji različitih predmetnih područja. Na taj način su ovi učenici uključeni u raznovrsne aktivnosti kroz koje mogu prepoznavati i razvijati svoje interese i potencijale.
Povodom obilježavanja Dana darovitosti u našoj školi psihologinja Mirela Ileković i knjižničarka Danica Popilovski Topalović izradile su panoe o darovitim učenicima s prikazom aktivnosti organiziranih u sklopu ovog školskog obogaćenog programa. Školska psihologinja je također održala roditeljski sastanak sa roditeljima darovitih učenika razredne nastave.
Svim darovitim, talentiranim i motiviranim učenicima, njihovim roditeljima i svim učiteljima koji im pružaju podršku
čestitamo Dan darovitih učenika!

Psihologinja Mirela Ileković

21. ožujka – Dan darovitih učenika
Autor: Martina Supančić, 21. 3. 2023.

čestitamo Dan darovitih učenika!

Psihologinja Mirela Ileković