« Svibanj 2024 »

U povodu Svjetskog dana poezije naši učenici nastupili u Bjelovarskom kazalištu
Autor: Sanja Sabljak, 18. 3. 2023.

Uoči Svjetskog dana poezije, koji se od 1999. obilježava svakog 21. ožujka, učenici naše škole nastupili su na programu „Djeca djeci“, koji je 16. ožujka 2023. održan u Bjelovarskom kazalištu.

Svjetski dan poezije još je jedan od datuma koje je UNESCO uspostavio s ciljem oplemenjivanja suvremene civilizacije. Ovaj nas datum poziva na slavljenje i promoviranje poezije, kao jedne od najvećih metoda umjetničkog izražavanja čovječanstva.

Pridružujući se vrtićancima  i svojim kolegama iz drugih bjelovarskih osnovnih škola naši su učenici na pozornici predstavili rezultate svoga ovogodišnjeg rada.  Filip Fijok, Antonia Kostenjak i Rafaela Sikra predstavili su se govorenjem poezije, a Luna Bunčić, Lara Smrček i Pavle Galić monolozima. Uz brojnu publiku, nastupe su pratili i članovi Dramske grupe naše škole. Nastupe učenika pripremile su učiteljice Hrvatskog jezika: Mirjana Ištef, Mateja Ištok i Sanja Sabljak.

Zahvaljujemo djelatnicima Dječjeg odjela Narodne knjižnice Petar Preradović, koji tradicionalno organiziraju ove zanimljive scenske susrete, koji našim učenicima zainteresiranima za poeziju i glumu pružaju značajno iskustvo scenskog nastupa i podržavaju nastojanja učiteljica Hrvatskoga jezika da kod učenika pobude interes i ljubav za umjetnost riječi.

Sanja Sabljak

U povodu Svjetskog dana poezije naši učenici nastupili u Bjelovarskom kazalištu
Autor: Sanja Sabljak, 18. 3. 2023.

Sanja Sabljak