« Svibanj 2024 »

Natjecanje „Djevojčice u STEM-u“
Autor: Maja Puc, 9. 3. 2023.

Na sam Dan žena, 8. ožujka 2023., osam učenica naše škole sudjelovalo je na ekipnom natjecanju „Djevojčice u STEM-u“. Natjecanje je dio projektnih aktivnosti eTwinning projekta „Djevojčice u STEM-u“ i organizirano je s ciljem približavanja znanosti djevojčicama obzirom na iako rastući, a ipak mali broj žena znanstvenica u Hrvatskoj. Provođenje natjecanja je bilo online i sudjelovalo je 192 ekipa iz 70 škola diljem Hrvatske. Četveročlane ekipe, sastavljene od dvije učenice sedmih i dvije učenice osmih razreda rješavale su ispit od 20 zadataka iz područja matematike, biologije, kemije i fizike.

Možemo se pohvaliti da su na natjecanju iz naše škole sudjelovale dvije ekipe – Marta Markešić (7.B), Elena Rogulja (7.A), Patricia Prigl (8.D) i Tihana Kadoić (8.D) su bile članice jedne ekipe, a članice druge ekipe su bile Gwendolyn Azra Cone (7.C), Ema Dizdarević (7.C), Iva Lauš (8.D) i Lara Pleskalt (8.D).

Službeni rezultati natjecanja još nisu objavljeni, ali bez obzira na njih naše učenice su se odlično zabavile i družile te naučile mnogo o timskom radu i suradnji u rješavanju složenih zadataka.

učiteljice: Mateja Barusić Rep, Jela Galunić, Elizabeta Rajič, Klaudija Aušperger i Maja Puc

Natjecanje „Djevojčice u STEM-u“
Autor: Maja Puc, 9. 3. 2023.