« Svibanj 2024 »

HRVATSKI DAN NEPUŠENJA
Autor: Maja Puc, 17. 2. 2023.

U našoj je školi danas obilježen Hrvatski dan nepušenja koji se obilježava svake godine na prvi dan korizme. Razlog za to je simboličan jer njime započinje razdoblje u kojem mnogi razmišljaju o odricanju od štetnih navika koje su prisutne tijekom cijele godine pa tako i od pušenja.

Ove godine se Hrvatski dan nepušenja obilježava 22. veljače 2023. zbog čega su u školskom hodniku postavljeni edukativni plakati o štetnim utjecajima pušenja na zdravlje i kvalitetu života. Osim sadržaja o štetnosti pušenja duhanskih proizvoda, edukativni plakati obuhvaćaju i ključne korake u prestanku pušenja te razloge zašto je važno reći NE cigaretama. Edukativne plakate su izradili učenici osmih razreda.

Glavni cilj ovog obilježavanja je širenje pozitivnog stajališta da je zaista moguće prestati pušiti, poticanje i podržavanje ljudi koji se odriču pušenja, ali i podizanje svijesti o štetnim utjecajima pušenja kako bi se smanjio broj novih pušača, osobito među mladima, uključujući i osnovnoškolske uzraste.

učiteljica: Dorotea Gomaz

HRVATSKI DAN NEPUŠENJA
Autor: Maja Puc, 17. 2. 2023.

učiteljica: Dorotea Gomaz