« Svibanj 2024 »

Školska razina smotre LiDraNo 2023. održana u našoj školi
Autor: Mateja Ištok, 27. 1. 2023.

U četvrtak, 26. siječnja 2023. održana je školska smotra LiDraNo 2023. Kategorije u kojima su naši učenici sudjelovali bile su pojedinačni scenski nastupi i literarno stvaralaštvo.

U pojedinačnim scenskim nastupima sudjelovalo je 18 učenika pod vodstvom svojih učiteljica Hrvatskoga jezika. Prosudbeno Povjerenstvo u sastavu: Sanela Derges (tajnica), Sanja Sabljak (član) i Nevenka Hrga (član) odabralo je četiri pojedinačna scenska nastupa koji će našu školu predstavljati na međuopćinskoj smotri u OŠ Mirka Pereša Kapela. Učenici koje su ove godine imali sreću proći dalje su: Luna Bunčić, 8.c: Philip B. Gilliam, Odrastite i idite kući (monolog), mentorica: Mateja Ištok; Pavle Galić, 7. b, Vili Matula, Boris Kovačević, Roman Šušković Stipanović: Munchhausen (monolog), mentorica: Mirjana Ištef; Filip Fijok, 6. b, Dragutin Tadijanović: Djevojčica i ja (kazivanje poezije), mentorica: Sanja Sabljak; Lara Smrček, 8. d, Zoe Sugg: Cura na netu (monolog), mentorica: Sanja Sabljak.

U kategoriji literarnog stvaralaštva sudjelovalo je osam radova, također pod vodstvom svojih učiteljica Hrvatskoga jezika. Prosudbeno Povjerenstvo u sastavu: Mateja Ištok (tajnica), Mirjana Ištef (član) i Zdenka Brebrić (član) odabralo je šest radova koji idu na višu razinu. Dora Švenda i Rafaela Sikra (mentorica Sanja Sabljak), Lea Abramović i Josip Koprek (mentorica Mirjana Ištef), Luna Bunčić i Mario Kostenjak (mentorica Mateja Ištok) učenici su koji su napisali najbolje literarne uratke.

Čestitamo učenicima i njihovim mentoricama te im želimo puno sreće na idućoj razini smotre Lidrano, a zahvaljujemo svima koji su sudjelovali.

Sanela Derges i Mateja Ištok

Školska razina smotre LiDraNo 2023. održana u našoj školi
Autor: Mateja Ištok, 27. 1. 2023.

Sanela Derges i Mateja Ištok