« Svibanj 2024 »

Božićni program I. osnovne škole Bjelovar na manifestaciji ˝Advent u Bjelovaru 2022.˝
Autor: Martina Supančić, 16. 12. 2022.

Kako je vrijeme Božića vrijeme radosti i sreće, učenici Prve osnovne škole Bjelovar s veseljem su izveli svoj ovogodišnji božićni program na manifestaciji ˝Advent u Bjelovaru 2022.˝ u četvrtak, 15. prosinca 2022. s početkom u 17:30 sati na glazbenom paviljonu.

Nastupali su učenici iz matične škole Bjelovar te područnih škola Tomaša i Ciglene. Voditelj priredbe bio je učenik Karlo Rajič iz 8.c razreda.

1. Sretan Božić svemu svijetu, Natalija Banov (zbor I.OŠ Bjelovar, voditeljica: Danica Barišić)
  2. Božićni darovi (lutkarski igrokaz, učenici 2.- 4.r. PŠ Tomaš, voditeljica: Lea Dolenčić)
  3. Dobrodošlica Božiću, Božica Jelušić (recital, Dora Derifaj, 5.b, voditeljica: Jasna Kalem)4.
  4. Pada snijeg, pada snijeg, Ivan Goran Kovačić (recital, Marin Bakić, 5.a, voditeljica: Jasna Kalem)
  5. Cimet i čaj (plesna točka na pjesmu Mie Dimšić, scenska skupina 3.b razreda, voditeljica: Ljiljana Dominko)
  6. Moj Božić (monolog, Gabrijel Jug, 5.Ciglena, voditeljica: Sanela Derges)
  7. Ako, Rudyard Kipling (kazivanje poezije, Lara Smrček, 8.d, voditeljica: Sanja Sabljak)
  8. Rockin' around the christmas tree, Johnny Marks (zbor I.OŠ Bjelovar, voditeljica: Danica Barišić)

Uz pjesmu, ples i recitiranje svi smo se dobro zabavili, ali i pokazali humanost jer se prikupljala simbolična donacija od 1 kune za pomoć djeci Afrike.

Naime, u našoj školi je pokrenuta humanitarno-ekološka akcija „Maleni koraci Velikog srca“ koju je potaknuo vjeroučitelj Mario Savić u okviru izvannastavne skupine „Mali misionari. Akcija se provodi u dva koraka: svaki učenik mjesečno daruje jednu kunu i prikuplja se povratna ambalaža. Cilj akcije je prikupiti što više sredstava kako bi što većem broju djece iz Afrike omogućili hranu, odjeću i školovanje u jednoj školskoj godini.

Izvođači su dočarali radost Božića, unijeli svjetlost u naša srca te pokazali da su povezanost i ljubav najvažniji pokloni te im ovim putem svima zahvaljujemo.

Želimo vam ugodne i radosne božićne blagdane te uspješnu novu godinu!

Koordinatorice programa: Jasna Kalem i Sanela Derges

Autor: Martina Supančić, 16. 12. 2022.

6. Moj Božić (monolog, Gabrijel Jug, 5.Ciglena, voditeljica: Sanela Derges)

Želimo vam ugodne i radosne božićne blagdane te uspješnu novu godinu!

Koordinatorice programa: Jasna Kalem i Sanela Derges