« Svibanj 2024 »

Materinski jezik nas veže i spaja
Autor: Danica Barišić, 14. 12. 2022.

Projekt Materinski jezik nas veže i spaja provode Prva osnovna škola Bjelovar i Hrvatsko prosvjetno društvo - Hrvatska nastava u inozemstvu na području grada Stuttgarta sa svrhom jačanja prekogranične suradnje škola, razvijanja inovativnih pristupa poučavanju i obrazovanju o europskim vrijednostima te suradnje s učenicima pripadnicima hrvatske manjine u inozemstvu.

Glavni je cilj projekta osvijestiti važnost očuvanja materinskog jezika iz perspektive učenika u Hrvatskoj i inozemstvu. Na taj način jačamo prekograničnu suradnju škola te inovativne pristupe poučavanju i obrazovanju o europskim vrijednostima. Važan je cilj i suradnja s učenicima pripadnicima hrvatske manjine u inozemstvu te razvijanje nacionalnog i kulturnog identiteta. Cijeli projekt osmišljen je tako da su svi učenici u središtu projekta, a učitelji su koordinatori. Kroz projekt učenici će predstavljati sebe, svoju državu i grad iz kojeg dolaze, bit će nosioci projektnih aktivnosti kojima će proširiti svoja znanja i iskustva kroz suradnički rad te kroz neformalne oblike učenja ostvarivati ishode različitih predmeta i međupredmetnih tema.

U projektu sudjeluje šest učenika 8. c razreda, njihova razrednica učiteljica Mateja Ištok, učiteljica Danica Barišić i ravnateljica škole Martina Supančić.

Aktivnosti iz ovog projekta možete pratiti na web stranici projekta - MATERINSKI JEZIK NAS VEŽE I SPAJA

Materinski jezik nas veže i spaja
Autor: Danica Barišić, 14. 12. 2022.