« Svibanj 2024 »

Obilježen Svjetski dan izumitelja u PŠ Tomaš
Autor: Martina Supančić, 11. 11. 2022.

Učenici Područne škole Tomaš sa svojom učiteljicom Leom Dolenčić obilježili su Svjetski dan izumitelja koji se u svijetu obilježava 9. studenoga. Učenici su sami odabrali jednog svjetskog/hrvatskog izumitelja i istražili njegov život i rad, izum kojim je pridonio znanosti ili svakodnevnom životu te postali taj izumitelj na jedan dan. Tako je danas njihova učionica postala okupljalište najpoznatijih izumitelja. Bili su tu Nikola Tesla, Franjo Hanman, Faust Vrančić, Zlata Bartl, Slavoljub Penkala i Mate Rimac. Učenici su sami izradili, nacrtali ili pronašli izume najdražih izumitelja.

Učiteljica: Lea Dolenčić

Obilježen Svjetski dan izumitelja u PŠ Tomaš
Autor: Martina Supančić, 11. 11. 2022.

Učiteljica: Lea Dolenčić