« Svibanj 2024 »

Učenici 6. c na književnom susretu i radionici za poticanje čitanja
Autor: Sanja Sabljak, 9. 11. 2022.

28. listopada 2022., učenici 6. c razreda sudjelovali su na susretu s književnicom za mlade Ivom Dužić. Na Dječjem odjelu Narodne knjižnice Petar Preradović književnica je predstavila svoj najnoviji roman „8 lajkova“ za koji je 2021. dobila književnu nagradu Zvonko za najbolji neobjavljeni prozni rukopis za djecu i mlade.

Kao što sadržajem ovoga romana želi pobuditi kod svojih mladih čitatelja interes za čitanje, tako je i susret s učenicima zamislila s istim ciljem. Ova knjižničarka i književnica  učenicima je, u suradnji s učiteljicom Hrvatskog jezika Sanjom Sabljak i knjižničarkom Ivanom Blažeković,  održala radionicu čiji je cilj bio potaknuti učenike na razmišljanje o vlastitim čitateljskim navikama i omiljenim knjigama. Učenici su izrađivali preporuke za čitanje svojih omiljenih knjiga, a najbolje je kreiranu preporuku književnica nagradila romanom „8 lajkova“.

Ovo je još jedna od aktivnosti za poticanje čitanja koju u Mjesecu hrvatske knjige ostvarujemo u suradnji s Narodnom knjižnicom Petar Preradović. Zahvaljujemo organizatorima susreta na pozivu na susret i izvrsnoj i poticajnoj radionici.

učiteljica Hrvatskog jezika Sanja Sabljak

Učenici 6. c na književnom susretu i radionici za poticanje čitanja
Autor: Sanja Sabljak, 9. 11. 2022.

učiteljica Hrvatskog jezika Sanja Sabljak