« Svibanj 2024 »

Akcija "Maleni koraci Velikog srca"
Autor: Martina Supančić, 24. 10. 2022.

Učenici 5. – 8. razreda PŠ Ciglena ( u okviru izvannastavne skupine „Mali misionari“, koju vodi vjeroučitelj Mario Savić) osmislili su i odlučili pokrenuti akciju pod nazivom „Maleni koraci Velikog srca“ kako bi na prigodan način obilježili Svjetski Misijski Dan koji se slavi predzadnje nedjelje listopada.
Učenici su izradili prigodni plakat, dvije velike kutije za odlaganje povratne ambalaže i misijsku kutijicu za novčane priloge. Iste su iscrtali i ukrasili prigodnim porukama. Akcija je započela u petak 21.10.2022. i trajat će do zadnje nedjelje adventa. Sredstva su odlučili prikupljati na dva načina:
-Svaki učenik mjesečno donira 1 kunu ( 1 kunu u listopadu, 1 kunu u studenom i 1 kunu u prosincu )
-Učenici odlažu povratnu ambalažu ( boce ) u posebno izrađene kutije za ovu akciju. Sve prikupljene boce zamijenit ćemo za kune i poslati našim misionarima.
Cilj akcije je prikupiti 750 kuna. Iznos je to koji jednom afričkom djetetu čitavu godinu osigurava hranu, odjeću i pristup obrazovanju. Isto tako, zajedničkim djelovanjem žele pokazati kako se „Malenim koracima“ može doći do „Velikog srca“, te kako je za velike i vrijedne stvari potrebno samo malo dobre volje.
Njihova je akcija već prvoga dana naišla na veliki odaziv učenika i njihovih roditelja, budući da smo prikupili 202 kune što je iznad svih očekivanja. Hvala svim razrednicima: Anamariji Lipak ( 5. razred ), Saneli Derges ( 6. razred ) i Tomislavu Potaku ( 8. razred ) kao i voditeljici PŠ Ciglena Aniti Perković koji su podržali ovu akciju i potaknuli roditelje na odaziv. Posebna zahvala ide učiteljicama razredne nastave: Heleni Horak, Ljiljani Vujčić, Saneli Klasan Mrzlečki i Martini Šebalj koje su se pridružile ovoj plemenitoj akciji i u nju se svim srcem uključile. Velika hvala ide i našem domaru Mariu Šarkanju koji će se pobrinuti da sve prikupljene boce budu prikladno odložene i složene.
Na kraju, malena se misijska kasica počela puniti. Baš kao i naša srca ispunjena spoznajom kako koračaju putevima dobrih djela.
Vjeroučitelj Mario Savić

Akcija "Maleni koraci Velikog srca"
Autor: Martina Supančić, 24. 10. 2022.

Vjeroučitelj Mario Savić