« Svibanj 2024 »

Posjet učenika I. osnovne škole Bjelovar školi Gymnasium Siegburg Alleestrasse u Njemačkoj u sklopu Erasmus+ KA2 projekta „Schools For Future“
Autor: Martina Supančić, 23. 4. 2022.

Sedam učenika I. osnovne škole Bjelovar, Matija Juren, Jana Polak, Mateja Prskalo, Karolina Đurin, Ameli Vukobrad Košćak, Ria Romek, Vili Petrović su u pratnji učiteljica Helene Gustović Ljubić i Maje Puc od 27. ožujka do 2. travnja 2022. bili u posjetu školi Gymnasium Siegburg Alleestrasse u Siegburgu, u Njemačkoj u sklopu Erasmus+ KA2 projekta „Schools For Future“. Škola domaćin je ugostila 20 učenika i 6 učitelja iz triju partnerskih škola iz Španjolske, Latvije i Hrvatske. Cilj posjeta je bilo povećanje ekološke svijesti učenika, prezentacija provedenih eko projektnih aktivnosti partnerskih škola te upoznavanje kulture i običaja Njemačke.

Prvi dan projektnog posjeta je započeo upoznavanjem kroz zabavne sportske igre te uz razgledavanje i upoznavanje školu. Poslijepodnevne sate su učenici, raspoređeni u međunarodne timove, proveli u zabavnom obilasku Siegburga, upoznavajući znamenitosti tog mjesta rješavanjem zabavnih zadataka.

Tijekom dopodneva drugog i trećeg dana učenici su sudjelovali u različitim aktivnostima u školi – raspoređeni u međunarodne timove sudjelovali su u ekološkim radionicama gdje su kroz timski rad osmislili svoju školu budućnosti vodeći se ciljevima održivog razvoja te davali svoje prijedloge za svijet u kojem ne bi postojali ekološki problemi te prezentirali svojim projektnim partnerima koje su projektne aktivnosti u svojoj školi odradili i koje još planiraju provesti.

Poslijepodne su proveli u adrenalinskom parku Kletterwald u Henefu gdje su kroz strukturirane aktivnosti, igre i zadatke u prekrasnom prirodnom okruženju razvijali komunikacijske vještine u zajedničkom rješavanju problema.

Četvrti dan su učenici proveli u Kölnu. Uz stručno vodstvo i uz interaktivni kviz i zanimljive zadatke, učenici su se upoznali s poviješću, kulturom i zabavnim životom Kölna.

Tijekom petog dana učenici su sudjelovali u radionicama različitih tema iz povijesti, geografije, kulture i legendi Njemačke. Poslijepodne su proveli u neobaveznom druženju u Bonnu.

Tijekom projektnog sastanka učenici su unaprijedili govorne kompetencije, povećali svoju svijest o važnosti zaštite okoliša, stekli mnoga poznanstva i prijateljstva te se vratili svojim kućama zadovoljni, ispunjeni pozitivnim dojmovima i novim iskustvima.

Učiteljica Maja Puc

Autor: Martina Supančić, 23. 4. 2022.

Učiteljica Maja Puc