« Svibanj 2024 »

Učenici 7.a razreda sudjelovanjem na Spikaonici na Dječjem odjelu Narodne knjižnice “Petar Preradović” pridružili se obilježavanju 21. Tjedna mozga
Autor: Martina Supančić, 20. 3. 2022.

Dana 16.ožujka 2022. na Dječjem odjelu Narodne knjižnice “Petar Preradović” održana je Spikaonica na kojoj su sudjelovali učenici 7.a razreda i gošće knjižnice Sanja Vranješević, Mirela Alebić, Vedrana Viljevac Barić i Nina Plažanin.

Tema spikaonice bila je Nastava u digitalno doba te su se učenici kroz razgovor dotaknuli tema kao što su online nastava, njene kratkotrajne prednosti, ali i problemi koje ona donosi, ako traje dulje vrijeme. Zaključak većine učenika bio je da im se online nastava sviđa radi ugode boravka u vlastitom domu, i zato što se ne moraju toliko pripremati za svaki dan. No dugoročno ona dovodi do težeg praćenja, savladavanja i na kraju, nerazumijevanja nastavnih sadržaja. Jedan učenik naveo je kako je online nastava za njega “ uživanje s posljedicama”, s čime su se složili i drugi učenici.

Bilo je razgovora i o sveukupnom utjecaju digitalnih tehnologija i svih vrsta ekrana na živote učenika, koji pred njima provode jako puno vremena. Sami su učenici iznijeli kako su svjesni prekomjernog boravljenja pred ekranima i svih opasnosti na njihovo zdravlje koje takav način života donosi.

Zaključili su da ima mnogo zanimljivih i zabavnih načina kako se “odmaknuti” od tehnologije i uživati u životu na malo drugačiji način.

Zahvaljujemo se našim dragim knjižničarkama Dječjeg odjela na izvrsno pripremljenom i vođenom programu i  zakazujemo sljedeću suradnju već u travnju!

Učiteljica Jasna Kalem

Autor: Martina Supančić, 20. 3. 2022.

Učiteljica Jasna Kalem