« Svibanj 2024 »

Mala škola novinarstva
Autor: Mateja Ištok, 6. 3. 2022.

Učenici naše škole koji pohađaju izvannastavnu aktivnost "Novinarska skupina" u srijedu, 2. ožujka, s učiteljicom Matejom Ištok posjetili su Alfa radio i sudjelovali na prvoj radionici  "Male škole novinarstva" pod stručnim vodstvom novinarke Slavice Trgovac Martan.

Mala škola novinarstva projekt je I. osnovne škole Bjelovar u suradnji s Alfa radijem. Cilj mu je, u sklopu šest radionica, upoznati učenike, polaznike škole, s osnovama medijske pismenosti s naglaskom na primarno radijsko novinarstvo.

Na prvoj su radionici učenici upoznali djelatnike Alfa radija, obišli redakcije Alfa radija i portala Klikni.hr te vidjeli kako izgleda pravi studio i razgovarali s radijskim voditeljima o tajnama njihovog zanimanja. Osim teorijskog znanja, učenici su se nasmijali neobičnim situacijama za vrijeme emitiranja uživo. Nakon obilaska, učenici su imali praktični dio radionice. Uz pomoć voditeljice projekta, Slavice Trgovac Martan, osmislili su kratki prilog, voditeljičina pitanja, izjave sugovornika te su taj prilog i snimili. Poslije su snimku prebacili na računalo te je učili montirati.

Ova aktivnost jedna je od projektnih aktivnosti unutar Erasmus+ projekta "Our Rule - Healthier and Greener School".

Kako su se učenici zabavili i što misle o recikliranju, poslušajte u njihovom prvom prilogu: https://files.fm/u/2gd5t8xp6

Mala škola novinarstva
Autor: Mateja Ištok, 6. 3. 2022.