« Svibanj 2024 »

Dan sigurnijeg interneta kao mjesečni projekt

Svake se godine drugi dan drugoga tjedna mjeseca veljače, s ciljem podizanja svijesti o sigurnosnim problemima na internetu, diljem svijeta obilježava Dan sigurnijeg interneta. No, u našoj se školi o internetu i sigurnosti na internetu govorilo, pisalo i crtalo punih mjesec dana. Naime, učiteljice Informatike, Jelena Jerković i Kristina Milaj, prema primjeru od prošle godine, udruženih su glava povezale teme u Godišnjim izvedbenim kurikulima Informatike razredne nastave te su s učenicima punih mjesec dana provodile vezane aktivnosti. Tako su, npr., na početku projekta učenici prvoga razreda učili što je Internet te koji se uređaji mogu povezati na Internet, učenici drugog razreda o uređajima potrebnim za povezivanje na Internet te više o mrežnim preglednicima i tražilicama, učenici trećeg razreda o mrežnim stranicama iz perspektive temelja sigurnog digitalnog okružja, a učenici četvrtog razreda osim interneta, najveće svjetske računalne mreže (WAN), upoznali su i druge mreže prema veličini, tj. broju povezanih računala. No, to je bio samo početak! Učenici su učili i uz praktičan rad na računalu te kroz istraživačke zadatke, a stečeno znanje pokazali su na završnim kvizovima i u igrolikim aktivnostima s ciljem vrednovanja. Neki su odjeli prošli Interland avanturu, izrađivali postere u Canvi, te sudjelovali u online kvizu na hrvatskoj stranici događaja (https://www.dansigurnijeginterneta.org/), a neki (oni nešto mlađi) su papirnate plakate dupkom ispunili kreativnim crtežima i porukama.

Nažalost, zbog nesretnog redoslijeda samoizolacija i online nastave ove godine nismo uspjeli izraditi i film, ali zbog toga prilažemo prošlogodišnji koji nam je vrlo drag, a do sada nije objavljen na mrežnoj stranici škole!

(klikom na fotografiju otvorite video)

Veselimo se sljedećim, već spremnim projektima!

Dan sigurnijeg interneta kao mjesečni projekt

(klikom na fotografiju otvorite video)

Veselimo se sljedećim, već spremnim projektima!