« Svibanj 2024 »

DAN RUŽIČASTIH MAJICA
Autor: Tatjana Landsman, 18. 2. 2022.

U srijedu, 16.02.2022. godine u okviru  Školskog preventivnog programa i Plana i programa Vijeća učenika obilježili smo Međunarodni dan ružičastih majica. U razrednim odjelima tijekom dva tjedna učenici su slali poruke protiv nasilja među djecom. Na sjednici Vijeća učenika donesena je odluka o  provođenju natječaja “Ohrabri se – tvoj stav je važan!” s temom borbe protiv vršnjačkog nasilja i to u formi poruka koje su učenici slali u pisanom obliku, ali i u crtežu, pjesmi ili stihu. Predstavnici Vijeća učenika među pristiglim porukama na natječaj  odabrali su po tri najbolje poruke učenika razredne i predmetne nastave te su im dodijeljene  nagrade i pohvalnice.

Nagrađeni  učenici razredne nastave su: Lana Gračanac- 1. r. PŠ Tomaš, Tadeja Sikra, 3. b MŠ i Klara Škalički, 3. b MŠ.

Nagrađeni učenici predmetne nastave su: Gwendolyn Azra Cone, 6. c MŠ, Vito Pavlović, 7. b MŠ i Antea Ivanika, 6.d MŠ. Koordinatorica natječaja je pedagoginja Zdenka Brebrić.

U holu matične škole otvorena je izložba likovnih uradaka učenika s porukama protiv nasilja među djecom.

Nagrada za ilustrirane poruke

Lana Gračanac, 1.r. PŠ Tomaš

Tadeja Sikra, 3. b

Nagrada za poruke u stihu

Klara Škalički, 3.b - „Lupaj po tamburicama, ne po licima!“

Gwendolyn Azra Cone, 6. c -„Manje tuče i plača kod kuće, više sreće i dobrote najveće.“

Antea Ivanika, 6.d - "Ugodnija je klima kad smo dobri prema svima.”

Nagrada za pjesmu

Vito Pavlović, 7. b

Nasilje nije fora

Niti boljeti nekog mora.

Problemi se ne rješavaju šakom

Nego pričom lakom.

Ako vidiš nasilje

Ne okreći glavu, nego napravi stvar pravu.

U školi nasilju mjesta nema

Neka prijateljstvo bude glavna tema .

Koordinacija, osmišljavanje i provedba aktivnosti: defektologinja Tatjana Landsman, psihologinja Mirela Ileković i pedagoginja Zdenka Brebrić.

ČESTITAMO NAGRAĐENIM UČENICIMA!

DAN RUŽIČASTIH MAJICA
Autor: Tatjana Landsman, 18. 2. 2022.

Nagrada za ilustrirane poruke

Lana Gračanac, 1.r. PŠ Tomaš

Tadeja Sikra, 3. b

Nagrada za poruke u stihu

Klara Škalički, 3.b - „Lupaj po tamburicama, ne po licima!“

Antea Ivanika, 6.d - "Ugodnija je klima kad smo dobri prema svima.”

Nagrada za pjesmu

Vito Pavlović, 7. b

Nasilje nije fora

Niti boljeti nekog mora.

Problemi se ne rješavaju šakom

Nego pričom lakom.

Ako vidiš nasilje

Ne okreći glavu, nego napravi stvar pravu.

U školi nasilju mjesta nema

Neka prijateljstvo bude glavna tema .

ČESTITAMO NAGRAĐENIM UČENICIMA!