« Svibanj 2024 »

Posjet kazalištu
Autor: Danica Barišić, 6. 12. 2017.

U ponedjeljak, 4. prosinca učenici sedmih i osmih razreda naše škole, ljubitelji kazališta posjetili su Advent u Zagrebu i Hrvatsko narodno kazalište. Posjet zagrebačkim kazalištima u vrijeme adventa već je postala tradicija naše škole.

Učenici su uživali u čaroliji Božića u centru grada, a posebnu pohvalu zaslužuju učenici PŠ Ciglena koji su u svoje slobodno vrijeme obišli katedralu, Kamenita vrata, Gornji grad i prošetali tunelom Grič koji je za ovogodišnji advent izgledao kao ulica iz doba Charlesa Dickensa, odnosno kao ulica starog Gornjeg grada.

Nakon oduševljenja bajkovitim Zagrebom vrhunac doživljaja bio je ulazak u HNK i balet Labuđe jezero skladatelja Petra Iljiča Čajkovskog, danas svakako najpopularniji bijeli balet. Svima draga i razumljiva priča o princu koji se beznadno zaljubi u začaranu princezu-labudicu i zbog te ljubavi smrtno strada nikoga nije ostavila ravnodušnim. Učenici su doista bili oduševljeni baletom i zaslužuju svaku pohvalu za pozorno praćenje.

U povratku kući već se razgovaralo o novom posjetu kazalištu. Posebno me raduje kada vidim da ima učenika koji svoje slobodno vrijeme posvećuju ovakvim kulturnim sadržajima. To me motivira da i dalje organiziram posjete kazalištu iako nije uvijek lako uskladiti termine kazališnih predstava sa školskim obavezama, a ulaznice za neke predstave naručuju se i nekoliko mjeseci ranije.

učiteljica: D. Barišić, prof.

Posjet kazalištu
Autor: Danica Barišić, 6. 12. 2017.

učiteljica: D. Barišić, prof.