« Svibanj 2024 »

IZLOŽBA PRIRODNE KOZMETIKE
Autor: Klaudija Aušperger, 1. 6. 2017.

Mladi kemičari su povodom Dana škole 19. svibnja 2017. godine u holu Doma kulture u Bjelovaru pripremili izložbu kako bi prezentirali svoje pripravke. Učenici su pod vodstvom učiteljice kemije Klaudije Aušperger i uz pomoć učiteljice Maje Puc na štandu izložili kreme od kakaa i balzame za usne pripremljene na radionici „Večer kemije“ pod nazivom „Prirodna kozmetika“. Svaki posjetitelj koji je zastao na štandu je osim kreme ili balzama na poklon dobio i kratku edukaciju kako i zašto proizvod napraviti sam kod kuće te u kojem vremenskom periodu ga upotrijebiti.

Interes za prirodne pripravke je bio velik pa su naši proizvodi nestali u trenu.

Nadamo se da su korisnici uživali u pripravcima napravljenima od prirodnih sastojaka, koje možemo pronaći u svakom našem domaćinstvu, bez ikakva dodatka konzervansa i bojila. Nama će ovo biti poticaj da radimo slične radionice i dalje povezujući nastavne sadržaje predmeta kemije sa svakodnevnim životom.

Učiteljica kemije Klaudija Aušperger

IZLOŽBA PRIRODNE KOZMETIKE
Autor: Klaudija Aušperger, 1. 6. 2017.

Učiteljica kemije Klaudija Aušperger